Personel Alımı

KPSS’siz, 60 ve 65 KPSS İle 16 Bin 445 Askeri ve Emniyet Personeli Alımı Yapılıyor

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne personel alım ilanları yayımlandı. 

En az ilkokul mezunu olmak kaydıyla çeşitli eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuruda bulunabileceği alım ilanlarını kurum detayları ile derledik. 

HANGİ KURUMLAR PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yayımladığı bir ilan ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 13 bin personel alımı yapacağını duyurdu. 

Bunun yanında yayımlanan diğer ilanda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere 3 bin personel alımı yapacağını duyurdu. 

Yayımlanan son askeri personel alım ilanında ise yine İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine 445 personel alımı yapılacağı açıklandı. 

MSB KKK 13 BİN PERSONEL ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında 13 Sözleşmeli Er alımı yapılacağı duyuruldu. Bu alım ilanında alımların Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine olacağı ve ilana en az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabilecekleri açıklandı. 

MSB tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan eğitim ve diğer öne çıkan koşullar şu şekilde,

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak. Yapmamış adayların ise 20 ile 25 yaş aralığında olmaları isteniyor. 

EGM 3 BİN PERSONEL ALIM İLANI

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere 3 bin kadın polis alımı yapacağını duyurdu. En az 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek 2 bin 500 kadın polis alımının yanında kurum ayrıca 70 KPSS puanıyla 500 önlisans mezunu kadın polis alımı yapacak.

24. Dönem POMEM Polis alımı kapsamında yayımlanan ilana 01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak şartını sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek. 

JANDARMA 445 PERSONEL ALIM İLANI

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan bir duyuruda Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine 445 sözleşmeli muvazzaf personel alımı yapılacağı açıklandı.

İlana göre alımlar Jandarma branşında 248 erkek, 26 kadın, Personel branşında 26 erkek 4 kadın, İkmal branşında 8 erkek bir kadrın, Beden Eğitimi Öğretmeni branşında 4 erkek, 1 kadın, Bakım branşında 2 erkek, 1 kadın, İnşaat Mühendisi branşında 3 erkek, İstihkam branşında 8 erkek, Muhabere branşında 11 erkek, Tabip (muvazzaf) branşında 10 erkek, Diş Tabibi (muvazzaf) branşında 2 erkek ve Pilot branşında 60 erkek subay alımı yapacak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Kadro bilgilerini yukarıda aktardığımız personel alım ilanına dair tüm detaylara ilan metinleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir