Personel Alımı

KPSS’siz Belediye Personeli İlanı: En Az İlkokul Mezunu İşçi, En Az Lise Mezunu Memur Alınıyor

Haftasonu itibariyle yayımlanan ve yeni hafta itibariyle başvuruları alınacak 2 personel alım ilanı yayımlandı. Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan belediye personeli alım ilanlarında memur ve işçi kadroları için alımlar yapılacağı ilan edildi. 

İki ilanda da adaylardan KPSS puan şartı talep edilmezken adayların öğrenim başta olmak üzere tüm koşullara göre yapılacağı bildirildi.

Tüm bilgilerin ışığında alım yapılacak personel kadroları, ilana başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin tüm detaylar sizlerle.

HANGİ ŞEHİRLERDE PERSONEL ALIMI OLACAK?

İŞKUR’da yayımlanan personel alım ilanında yer alan bilgilere personel alımı yapılacak olan iller İstanbul ve Diyarbakır olarak açıklandı. 

İlanlara göre Diyarbakır Belediyesine yapılacak olan personel alım ilanları Kayapınar Belediyesine yapılacak. İstanbul için ilan edilen alımlar ise İstanbul Maltepe Belediyesine bağlı olarak faaliyet gösteren belediye birimine yapılacak.

ALIMLAR HANGİ KADROLARDAN OLACAK?

Söz konusu personel alım ilanlarında haberimizin başında da belirttiğimiz gibi ilanlarda en az ilköğretim mezunu adaylar arasından belediye işçisi alımları en az lise mezunu adaylar arasından da belediye memuru alımları yapılacak. 

Alımlar farklı kadrolardan yapılacak olup ilan yayımlayan belediyeye göre detaylar şu şekilde;

Diyarbakır Personel Alım İlanı: Beden İşçisi, Şoför (B Sınıfı), Tesisatçı, Büro Memuru.

İstanbul Personel Alım İlanı: Şoför, Fotoğrafçı ve Kameraman, Garson, Elektrikçi, Avukat, 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İstanbul Maltepe ve Diyarbakır Kayapınar üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. 

Bu başvuru koşulları alım yapacak belediye başkanlığı, alım yapılacak kadrolara göre değişiyor. Kamuilanlari.com olarak bu başvuru koşullarını sizlere tüm detayları ile aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, 

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu personel alım ilanları haftasonu itibariyle yayımlandı ve yeni hafta başında yapılacak. İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını belediyelere şahsen başvuruda bulunacaklar. Başvurular evrak teslimi suretiyle yapılacak. İlanlar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

İstanbul için yayımlanan ilan için TIKLAYINIZ

Diyarbakır için yayımlanan ilan için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir