Personel Alımı

KPSS’siz İlkokul Mezunu Belediye İşçisi, En Az Lise Mezunu Belediye Memuru İlanları

2019 yılı Nisan ayının ikinci haftası itibariyle yayımlanan belediye personeli alım ilanlarını siz okuyucularımızla buluşturuyoruz. 

* Belediye personeli alımı yapacak olan şehirler, alım yapılacak kadrolar ve belediye personeli alım ilanlarına başvuru detaylarının tamamını aşağıda aktarıyoruz. 

NİSAN AYI BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları alım ilanları ile memur yada işçi alımı yapacağını duyuran çok sayıda belediye başkanlığı bulunuyor. 

Belediye başkanlıklarının bu ilanlarının yanı sıra ayrıca belediye başkanlıklarına bağlı şirketler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları, Kültür Bakanlığı’na bağlı kazı başkanlıkları, il özel idareleri gibi kurumlar bulunuyor. 

HANGİ ŞEHİRLERDE ALIMLAR YAPILACAK*

İŞKUR aracılığıyla duyurulan belediye personeli alımlarına dair çok sayıda ilan bulunuyor. Türkiye geneli farklı şehirlerde bulunan belediye başkanlıkları yada belediye başkanlıklarına bağlı birimler tarafından yayımlanan bu alım ilanlarının yayımlandığı şehirlerin listesi şu şekilde,

İlanlara göre alımlar Muğla, Samsun, Burdur, Kocaeli (TÜBİTAK ilanı), Ankara, Giresun, Yalova, Kırıkkale, Bursa, Aydın, Karaman, Ordu, Sinop, Rize, Sivas, Isparta, İstanbul, Kastamonu, Çanakkale, Erzincan, Eskişehir, Konya ve Kırklareli illerinde yapılacak. 

HANGİ KADROLARDAN ALIM YAPILCAK?

Belediye personeli alım ilanları için yayımlanan duyurularda hem memur hemde işçi kadroları için alım ilanları bulunuyor. 

İşçi alım ilanlarında beden işçisi, temizlik işçisi, çöp toplama işçisi, hasta bakım, ev temizliği, büro işçisi, teknik personel, hizmet alanlarında görev yapacak işçi kadrolarında alım ilanları bulunuyor. 

Memur alım ilanlarında ofis içi alımlar öne çıkıyor. Büro memuru, ofis memuru, vezne, tahsildar personeli, teknik personel, sağlık personeli, idari personel, halkla ilişkiler personelleri, yönetim kadrosu, güvenlik, şoför, cankurtaran gibi diğer kadrolar.

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye personeli alımları için adaylardan standart olan genel başvuru koşullarının yanı sıra her kadro için ayrı ayrı belirlenmiş özel koşullar bulunuyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAK?

Belediye personeli alım ilanlarına başvurular şahsen yapılacak. İlanlarda yer alan başvuru evraklarını toplayan adaylar kurumun belirttiği ilgili birimine şahsen başvuruda bulunabilecekler. Burada önemli olan nokta ise ilanlarda yer alan başvuru süreci. Kurumlar bu süreci 1 2 gün olarak belirleyebiliyorlar. 
 

İlanlara ulaşmak için kullanabileceğiniz bağlantı adresi TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir