Personel Alımı

KPSS’siz Kadrolu Memur Alımı İçin DPB’de İlan Yayımlandı

Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun olmuş adaylar için yeni ilanlar yayımlandı. Bu ilanlardan bir tanesi de TÜBİTAK için duyuruldu. 

Bu haberimizde TÜBİTAK’ın ilgili birimlerine yapılacak olan kadrolu memur alımları ve bu alımlara dair talep edilen şartlara dair genel başlıkları ile sizlere aktarıyoruz. 

KADROLU PERSONEL ALIMI

TÜBİTAK tarafından yayımlanan söz konusu personel alım ilanında kadrolu memur alımlarının; kurumun TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) bünyesinde olacağı bilgisi paylaşıldı. Bu birim yapılacak alımlar Uzman –  Uzman Yardımcısı kadrosuna olacak. Aşağıda yer alan lisans bölümlerinden mezun adayların başvuru yapabileceği kadrolu memur alımlarında 1 personel istihdamı sağlanacak.

TÜBİTAK’ın Antalya’da yer alan kurum birimlerinde görevlendirilecek personel alımları için talep edilen başvuru koşulları şunlar;

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevine engel sağlık sorunu bulunmamak, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak, 

Bu şartların dışında kalan özel şartlar ise şu şekilde;

TÜBİTAK personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken öğrenim şartı; ”Lisans Bölümleri Astronomi ve Uzay Bilimleri, Uzay Bilimleri ve Teknolojisi veya Fizik bölümlerinden birini bitirmiş olmak.”

Öğrenim şartını sağlayan adayların ayrıca eğitim ile ilgili olarak, Fizik bölümünden mezun olanlar için; Genel Astronomi, Astrofizik veya Küresel Astronomi derslerinden en az birini almış olmak, şartını da haiz olmaları gerekiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

TÜBİTAK personel alım ilanı için başvuru yapacak adaylar başvurularıa dair detaylara ŞKUR aracılığıyla ulaşacaklar. Başvurular ise kurumun İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecek. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir