Personel Alımı

KPSS’siz ve En Az Lise Mezunu Büro Memuru Alım İlanı Yayımlayan Belediyeler

Belediye Başkanlıkları yeni dönemin başlamasıyla kadrolarında eksik olan pozisyonlar için personel alım ilanları yayımlamaya başladılar. Bu kapsamda seçim sürecinin hemen ardından ilan yayımlayan belediyelerin bu alım ilanlarını haberimizde derledik. 

* KPSS şartsız alım yapılacak şehirler,

* Personel alım ilanı yayımlayan belediyeler ve kontenjan sayıları

* İlanlara başvuru koşulları ve başvuru süreçleri

Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan ilanlara dair tüm bu detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER VE ALIM YAPACAK BELEDİYELER

Ankara, Samsun, Denizli ve Çanakkale’de alımlar yapılacak. Ankara için ilan yayımlayan belediye Ankara Kazan Belediyesi, Samsun için iki ilan yayımlandı. İki ilanda Samsun Canik Belediyesi birimleri tarafından yayımlandı. Denizli için yayımlanan ilan ise Denizli’nin Bekilli ilçesinde bulunan SYDV birimine yapılacak. Yayımlanan diğer ilan ise Çanakkale Ayvacık Belediyesine bağlı Küçükkuyu belediye birimine yapılacak. 

KONTENJAN DETAYLARI

* Ankara Kazan Belediyesi tarafıdnan yayımlanan ilanda 5 personel alımı olacağı alımların 1 Makam Şoförü 4 Büro Memuru alımı yapılacağı açıklandı. İlana en az yüksekokul mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

* Denizli Bekilli SYDV tarafından yayımlanan personel alım ilanında 1 Büro Personeli alımı yapılacağı açıklandı. Bu kadro için önlisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri açıklandı. 

* Çanakkale Ayvacık Belediyesi Küçükkuyu Birimlerine yapılacak alımlarda Destek Hizmetleri Personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu alımlara en az lise mezunu adayların başvuruları kabul edilecek. 

* Samsun Canik Belediyesi tarafından yayımlanan birinci alım ilanında 1 Büro Memuru alımı yapılacağı duyuruldu. İlana en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. (ilanda tercihen kadın adaylar ibaresi de yer alıyor)

* Samsun Canik Belediyesi tarafından yayımlanan ikinci ilanda 2 Büro Memuru alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan bu alım ilanına ise lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri açıklandı. İlana üniversitelerin Maliye, İktisat ve Muhasebe bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediyeler tarafından yayımlanan Büro Memuru/ Büro Personeli/ Büro Elemanı kadrolarına başvuruda bulunacak adaylardan öğrenim şartının dışında çok fazla özel şart talep edilmiyor. 

Ancak adayların sağlamaları gereken genel koşullar bulunuyor. Bu koşullar şunlar,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak.

BAŞVURULARIN NASIL YAPILACAK?

Belediyeler tarafından bu alım ilanlarının tamamına başvurular şahsen yapılacak. Tüm belediyeler ilanlarda başvuru evrakları bildirdiler. Bu evrakları tamamlayan adaylar başvurularını belediyelere giderek teslim edecekler. 

BAŞVURU SÜRECİNE DİKKAT

Belediyelerin yayımladığı ilanları sizlere aktarırken yapmış olduğumuz en önemli uyarı başvuru süreci. Çünkü belediye ilanlarında başvurular için 1 2 günlük süreler veriliyor. Adayların bu hususa dikkat etmeleri gerekiyor.

BELEDİYELERİN İLAN METİNLERİ

Yayımlanan ilanlara dair tüm detaylar için ilan metinlerini inceleyebilirsiniz.

Ankara Kazan Belediyesi personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Samsun Canik Belediyesi personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Samsun Canik Belediyesi (2) personel alım ilanları için TIKLAYINIZ
 
Çanakkale Ayvacık Belediyesi personel alım ilanları için TIKLAYINIZ
 
Denizli Bekilli SYDV personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir