Personel Alımı

KPSS’siz ve En Az Lise Mezunu Zabıta, Büro Memuru, Şoför ve İşçi Alımı Yapılıyor

Belediye başkanlıkları personel alım ilanlarını kısa süreli aralıklarla güncelliyorlar. Bu kaspamda yeni hafta başında yayımlanan belediye personeli alım ilanlarından bazılarını sizlere aktarıyoruz. 

Söz konusu bu alım ilanlarında en az lise mezunu ve KPSS şartsız memur personel alımları olacağı ilan edilirken çeşitli kadrolarda işçi alımları yapılacağı bildirildi. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediyeler tarafından çeşitli platformlar üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar ve kontenjan bilgileri şu şekilde;

Yayımlanan belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarına göre;

* Manisa Saruhanlı Belediyesi KPSS şartı olmadan 10 Büro Memuru, 6 Zabıta Personeli, 3 Şoför, 2 Çaycı, 2 Temizlik Personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

* İzmir Bucak Belediyesi tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise tek bir kadrodan sağlık personeli alımı yapılacağı ilan edildi. İlana göre alımlar Hemşire kadrosuna olacak ve adaylardan KPSS şartı aranmayacak.

* Niğde Bor Belediyesi yayımladığı personel alım ilanlarında Büro Yönetimi ve Sekretrlik kadrosu için 1 personel alımı yapacağını duyurdu. İlana en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

* Aydın Büyükşehir Beleditesi tarafından yayımlanan personel alım ilanında işçi, teknik personel ve idari kadrolara alım yapılacağı duyuruldu. Bu kapsamda alımlar; Belediye Kepçe Operatörü, İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı, Beden İşçisi, Elektronik Pano Elemanı, İnşaat Mühendisi, Boyacı ve Yüzey Hazırlamacı, Mekanik Bakım Onarıcısı pozisyonlarına yapılacak. 

BELEDİYE MEMURU VE İŞÇİ ALIM İLANLARI İÇİN KOŞULLAR

Yukarıda 4 farklı belediye başkanlığı tarafından yayımlanan belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarını sizler için derledik. 

Yayımlanan personel alım ilanlarına başvurular için belediyeler çeşitli koşullar talep ediyorlar. Alım yapılacak kadroların mesleki yeterliliklerine göre belirlenen özel koşulların yanında ayrıca tüm belediyeler ve kadrolar için geçerli ortak koşullar bulunuyor. 

İlana başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması isteniytor. Bunun yanında adayların görevini yapmaya engel sağlık sorununu olmaması talep edilirken erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması da gerekiyor. 

Adayların kadrolar için belirlenen tüm özel şartları sağlamaları da gerekiyor. Bunun için en önemli koşul öğrenim şartı. Adayların her bir kadro için ayrı ayrı belirlenen lise, önlisans ve lisans mezunu olma şartını karşılaması gerekiyor. Bu şartlara ek olarak ayrıca deneyim, sertifika gibi özel koşullarda talep edilen şartlar arasında.

BAŞVURU SÜRECİ

Belediye personeli alım ilanlarına başvurular için dikkat edilecek en önemli husus süreç. Adaylar belediyeler tarafından belirlenen bir iki günlük süre zarfında başvurularını yapacaklar. Başvurular ilanı yayımlayan belediyelere şahsen yapılacak. 

İlan metinleri; 

* Burdur Bucak Belediyesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

* Manisa Saruhan Belediyesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

* İzmir Belediyesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

* Aydın Belediyesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir