Personel Alımı

KPSS’ye Girmeyen Adaylar için Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları

Türkiye geneli 81 il ve çok sayıda ilçe belediye başkanlığı yayımladıkları duyurular ile personel alımları yapıyorlar. 

Türkiye İş Kurumu ile belediye başkanlıkların kendi internet siteleri üzerinden yayımlanan belediye personeli alım ilanlarında onlarca meslek grubundan istihdam sağlanıyor. 

Kamuilanlari.com olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza söz konusu bu belediye personeli alım ilanlarını derledik.

* Memur yada işçi alım ilanı yayımlayan belediye başkanlıklarının bulunduğu şehirler,

* Belediye personeli alım ilanlarında talep edilen koşullar

* Memur yada işçi alımları için başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılar haberimizde. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANI YAYIMLANAN ŞEHİRLER

Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanan belediye personel alım ilanlarının bir bölümü belediye başkanlıkları tarafından direkt olarak yayımlanırken bu ilanların bir kısmı belediye şirketleri tarafından yayımlanıyor. 

Bu çerçevede Ekim ayının ikinci haftası itibariyle personel alım ilanı yayımlayan belediye başkanlıklarının bulunduğu şehirler şunlar;

Güncel alım ilanı bulunan şehirler;

Muğla, Kars, İstanbul, Aydın, Ankara, Çankırı, Bursa, Ordu, Tunceli, Çanakkale, Sivas, İzmir, Burdur, Hatay, Konya, Antalya, Tekirdağ, Şırnak, Eskişehir, Kayseri, Osmaniye, Yozgat, Manisa, Karaman, Tokat ve Mersin

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Bu ilanlarda hem işçi kadroları bulunuyor hemde memur kadroları bulunuyor. Bu kadrolara yapılan alımlarda en az ilköğretim ve lise mezunu adaylardan belediye işçisi ile lise, önlisans ve lisans düzeyinden memur alımları yapılıyor. 

İlanlara ayrıca mesleki özellikleri sağlamak şartıyla okur yazar seviyesinden de personel alımları yapılıyor. 

Genel Olarak Kadrolar

Belediyeler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında onlarca meslek grubundan personel alımları yapılıyor. Bu meslek gruplarından öne çıkanları aşağıda aktarıyoruz. 

Memur ve İşçi Pozisyonları

Büro memuru ve büro işçisi kadroları en çok ilan bulunan pozisyonlar arasında. Bunun yanında Şoför, Güvenlik Görevlisi, Beden İşçisi, diğer dikkat çeken kadrolar. Bu kadroların dışında yer alan alımlar ise şu pozisyonlardan oluyor. 

Vezne memuru, tahsilat personelleri, yönetim personeli, müdür, şef, müdür yardımcısı kadroları, mühendis, tekniker, teknisyen gibi teknik personel kadroları, öğretmen, öğretici gibi kadrolar, saha personelleri, evrak personelleri, vasıflı vasıfsız personel, beden, inşaat, temizlik kadroları.

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediyeler yada belediye birimlerinde yayımlanan ilanlara başvuru şartları alım yapacak belediyenin alım yapacağı kadroya göre değişkenlik gösterir. Ana başlıkları ile bu başvuru şartları şunlardır;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Memur ve İşçi kadroları için talep edilen öğrenim ve bölüm şartını sağlamak, mesleki özelliklere haiz olmak, Çoğu ilanda bulunmayan ancak bazen ilanlarda yer alan yaş şartını sağlamak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, özel koşulların tamamına haiz olmak, İlan için talep ediliyorsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Belediyelere başvuru yapacak adaylar başvurularını ilan metninde yer alan şekilde yapacaklar. Burada belediyeler ya şahsen başvuru yöntemini tercih ediyorlar yada verilen internet bağlantısı üzerinden özgeçmiş ile başvuru alıyorlar. 

Belediye Personeli alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Belediyelerin ve diğer kamu kurumlarının yayımladığı memur personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için uygulamamızı telefonunuza indirin.

Android Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

Memur alım ilanları diğer adaylar incelemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir