Personel Alımı

Kültür Bakanlığı Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı kadrosunda personel açığı bulunan birimlerine kamu personeli alımı yapmak için iki farklı ilan yayımladı. 

Bakanlık tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarında yer alan kadro ve şartları ayrı ayrı sizlere aktarıyoruz.

SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIM İLANI

Kültür Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi bünyesine sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı duyuruldu. İlana göre bir personel alımının yapılacağı kadro için belirlenen özel şartlar şöyle;

* Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. 

* Büyük bilgi işlem merkezlerinde ağ uzmanı/sistem yöneticisi olarak en az 5 yıl çalışmış olmak ve bunu belgelemek, İş sürekliliği veya felaketten kurtarma sistemlerinin planlama/kurulum süreçlerinde görev almış olmak, Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerileri güçlü, gelişmeye açık, araştırmacı, hızlı öğrenen ve sonuç odaklı çalışabilmek.

UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI

Bakanlık tarafından yayımlanan diğer alım ilanında 7 adet Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı duyuruldu. İlana aşağıda yer alan üniversite bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecekler.

* Hukuk Fakültesi İktisat Fakültesi İşletme Fakültesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Sosyoloji, Psikoloji, Tarih, İstatistik, İletişim, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonomi, Ekonometri, İktisat, İşletme, Maliye İlahiyat ve Uluslararası İlahiyat.

* Almanca, Arapça, Danca, Felemenkçe, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca ve Rusça dillerinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda (YDS) en az (B) düzeyinde puan almak

İLAN METİNLERİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanlarında başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan ilan metinleri aracılığıyla ilanlara dair tüm detayları görüntüleyebilirler. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzman Yardımcısı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Personel Alım Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir