Personel Alımı

Kültür Bakanlığı, TCDD, EGM, Sanat Okulu Gibi Kurumlar KPSS’siz ve 60 KPSS İle Memur ve İşçi Alım İlanı Yayımladılar

Kamu kurum ve kuruluşları yeni günde personel alımı için çok sayıda ilan yayımladılar. 

Devlet memuru ve kamu işçisi alımı için yayımlanan bu personel alım ilanlarında yer alan açık kadroları, ilanları yayımlayan kamu kurumlarını ve ilanlara dair diğer ayrıntıları sizlere tüm ayrınları aktarıyoruz. 

MEMUR VE İŞÇİ ALIM İLANLARI

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan memur personel alım ilanları çok sayıda devlet kurumu tarafından ilan edildi. Türkiye geneli farklı şehirlerde bulunan bu kurumlar faaliyet alanları çerçevesinde personel alımı yapacaklar. 

İşte personel alımı için ilan yayımlayan o kurumlar;

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (Kamu Grubu), Et Ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Sincan Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Çevreli Belediye Başkanlığı, Altınözü Belediye Başkanlığı, Emirdağ Çıldırım Sulama Birliği, Magnesia Kazısı, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, Sincan Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Eti Maden İşletmeleri, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü, Karlıova Öğretmen Evi, Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü

AÇIK KADROLAR

Söz konusu personel alım ilanında yer alan bilgilere göre kurumlar 60 KPSS puanıyla memur, KPSS’siz kamu işçisi alımı yapacaklar. Alımlar ise şu kadrolarda olacak. 

Radyo ve Televizyon Bakım Onarımcısı, Bilgisayar Mühendisi, Proses İşçisi, Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı, Sıhhi Tesisatçı, Büro İşçisi, Aşçı, Filit İşçisi (Haşere İlaçlama), Su Arıza İşçisi, Güvenlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Bulaşıkçı (Stevard), Büro Memuru (Genel), Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı, Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Beden İşçisi (Genel), Garson (Servis Elemanı), Soğutma Sistemleri Teknisyeni

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanları için başvuru yapacak adayların tamamının sağlamaları gereken ortak koşullar bulunuyor. Bu ortak koşullar; adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, medeni haklarını kullanabilme ehliyetine sahip olması, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmaması, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olması. 

Bu koşulların dışında adayların kadrolara göre belirlenen öğrenim şartlarını sağlamaları, KPSS puanı ile ilan edilen alımlarda talep edilen asgari puana sahip olmaları, ilan edilen açık kadroların mesleki özelliklerine haiz olmaları, deneyim, sertifika ve diğer özel koşulları sağlamaları gerekiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İŞKUR üzerinden duyurulan Kamu Grubu personel alım ilanlarına başvurular İŞKUR üzerinden yapılıyor. Adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilir ve başvuru kılavuzunda yer alan şekilde başvurularını yapabilirler. 

Memur yada işçi alımı için başvuru yapacak adaylar öncelikle aşağıda yer alan İŞKUR İş İlanları Arama bağlantısına tıklayacaklar. Açılan sayfada yer alan İşyeri Türü adlı bölümü kamu olarak seçip Ara butonuna basıyolar. Başka hiçbir alanın doldurulmasına gerek yok.

İŞKUR Kamu Grubu İş İlanları Sayfası için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir