Personel Alımı

Kurum Kurum KPSS Şartı Olmadan Yayımlanan Tüm Kamu Personeli Alım İlanları

Devlet Kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarının çok önemli bir bölümünde adaylardan KPSS şartı talep edilmekte. 

Bu kapsamda adayların ilanlarda yer alan asgari KPSS puanına sahip olması gerekiyor. Eğer adaylar talep edilen puana sahip değillerse diğer tüm şartları sağlamış olsalar bile ilanlara başvuru yapamıyorlar. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza KPSS puanı olmayan adayların da başvuru yapabilecekleri memur alım ilanlarını derledik. Bu ilanlar iki farklı statüde yapılmakta olup adaylar kurum bünyesine ya sözleşmeli kamu personeli yada kadrolu memur olarak istihdam ediliyor. 

HANGİ KURUMLAR KPSS ŞARTSIZ MEMUR ALIYOR

KPSS şartı olmadan memur alım yapacağını farklı platformlar üzerinden duyuran 6 farklı kurum bulunuyor. Bu kurumların listesi şunlar;

* Adalet Bakanlığı

* Kültür ve Turizm Bakanlığı

* Jandarma Genel Komutanlığı, 

* TÜBİTAK

* 2 farklı belediye başkanlığı

ALIMLAR HANGİ KADROLARDAN OLACAK

KPSS’siz personel alım ilanları için yayımlanan başvuru kılavuzlarında yer alan açık kadrolar ilanı yayımlayan kurumlara göre şu şekilde;

Adalet Bakanlığı 

Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere ve sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 78 (yetmişsekiz) sözleşmeli bilişim personeli alacak. Alımlar; Kıdemli Yazılım Mimarı, Kıdemli Çözüm Mimarı, Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı, Kıdemli Sistem Uzmanı, Kıdemli Sistem Yazılımları Uzmanı, Kıdemli Veri Tabanı Uzmanı, Bilgi Güvenliği Uzmanı, Sistem Uzmanı, Yazılım Test Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı.

Adliye Bünyesine 

Eskişehir Adalet Komisyonu Başkanlığı en az ilköğretim mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alım ilanı yayımladı. Adliye tarafından yayımlanan ilanda İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, İtalyanca, Rusça, Farsça, Azerice, Kürtçe, Flemenkçe, Peştuca, Bulgarca, Danca, Osmanlıca ile Sağır ve dilsizler için işaret dilinde tercüman uzmanlık alanında Bilirkişi alımı yapılacak. 

Jandarma Genel Komutanlığı

Jandama Genel Komutanlığı, Komutanlığın Bilgi İşlem Birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını açıkladı. Alımlar KPSS şartı olmadan diğer mesleki özelliklere göre yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı , Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu yayımladığı bir ilan ile personel açığı olduğunu duyurdu. Bu kapsamda personel alımı yapcak olan kurum aşağıda yer alan pozisyonlarda personel istihdamı sağlayacak. 83 adet Arkeolog, 20 Restöratör ve 17 adet Müze Araştırmacısı.

TÜBİTAK

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı; Kurumun Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü ile Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü bünyesinde görevlendirmek üzere Koruma Memuru ve Uzman Personel kadrolarına personel alımı yapacak. 

Belediyeler

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak çalışan kurumlardan birisi olan İzmir İZELMAN ile Eskişehir Mihalgazi Belediyesi tarafından yayımlanan ilanlar ile Büro Memuru, Otobüs, Tır ve Otomobil Şoförü alımı yapılacağı açıklandı. 

İLAN BAĞLANTILARI

İlanlar için yayımlanan başvuru kılavuzlarına aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı 78 personel alımı için TIKLAYINIZ

Kültür ve Turizm Bakanlığı 120 personel alımı için TIKLAYINIZ

Adliye personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma sözleşmeli personel alımı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK personel alımı için TIKLAYINIZ

2 farklı belediye başkanlığının personel alımı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir