Personel Alımı

Kurumlar En Az 55 KPSS ile Devlet Memuru KPSS’siz Kamu İşçisi Alımı Yapıyorlar

Devlet Kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına son günlerde yenileri eklendi. 

Özellikle Eylül ayının gelmesi ile artan memur personel alım ilanlarında çeşitli meslek gruplarından memur alım alımları olacağı ilan edildi. 

Kamu İlanları olarak bizlerde DPB, İŞKUR, Basın İlan Kurumu, Resmi Gazete ve kurumların kendilerine ait internet sitesi üzerinden yayımladıkları bu ilanları tek bir haberde sizlerle paylaşıyoruz. 

KAMUYA PERSONEL ALIMLARI

Siz okuyucularımız için derlediğimiz personel alım ilanlarını yayımlayan kurumlar, alım yapılacak kadrolar ve ilanlara başvuru şartlarına dair genel ifadeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

En az 55 KPSS puan şartı ile yayımlanan memur personel alım ilanları ve KPSS’siz kamu işçisi alım ilanları şu şekilde;

* Kastamonu Azdavay Belediye Başkanlığı

* Türkiye Adalet Akademisi

* Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yukarıda yer alan 3 kamu kurumu tarafından ilan edilen personel alımları ve ilan metinlerinde yer alan başvuru şartları şu şekilde;

Kastamonu Azdavay Belediye Başkanlığı

Kurum yayımladığı bir duyuru ile ilgili hükümler kapsamında İtfaiye Eri alımı yapacağını duyurdu. Kurum tarafından yapılacak alımlara başvurular en az lise mezunu adaylar düzeyinden olacak ve ilana 55 KPSS puanına sahip adaylar başvuru yapabilecek. 

Türkiye Adalet Akademisi

Kurum hem memur hemde işçi alımı yapılacak. Memur alımları 60 KPSS puan şartıyla işçi alımları ise KPSS’siz olacak. İlanda ayrıca adaylar işçi kadrolarına en az ilkokul düzeyinden başvuru yapabilecekler. Memur kadroları için eğitim şartı kadroya göre değişiyor. 

Kurumun ihtiyaç duyduğu personel alım kadroları ise şu şekilde; Temizlik Görevlisi, Bahçıvan – Peyzaj Bahçıvanı, Şoför (Yolcu Taşıma)

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği 

OAİB tarafından yayımlanan personel alımları hem KPSS hemde YDS şartı ile yayımlandı. Bu ilanlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Uzman Yardımcısı kadroları için yapacaklar. 

İlana başvuruda bulunacak adayların İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Lojistik, İstatistik Bölümleri ve Siyasal Bilgiler ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri bölümlerinden mezun olması ve KPSS’den 70 puanı olması talep ediliyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI

İlanlarda yer alan özel şartları haberimizin altında yer alan başvuru kılavuzları üzerinden öğrenebilirsiniz. Genel başvuru koşulları ise şu şekilde;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmak. Bu şartlar arasında Türk vatandaşı olmak. askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. 

İLAN METİNLERİ

İlanlara dair tüm ayrıntılara ulaşmak isteyen adaylar için bağlantılar aşağıda;

* Kastamonu Azdavay Belediye Başkanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

* Türkiye Adalet Akademisi ilanı için TIKLAYINIZ

* Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir