Personel Alımı

Lisans Mezunları İçin Memur Alımı: KPSS ve Bölüm Şartı

Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği kendisine ait kurumsal web sayfası üzerinden personel alımı yapacağını duyurdu. 

Bir kadrodan bir personel alımı yapacak olan kurum, boş pozisyonu Uzman Yardımcısı olarak duyurdu. KPSS ve YDS puan şartı ile yayımlanan ilan metninde yer alan şartlar şu şekilde;

LİSANS MEMURU PERSONEL ALIMI

Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından yayımlanan ilan metninde göre alımlara 01.01.2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olan adaylar başvuruda bulunabilecek. Başvurular için gerekli olan bir diğer koşul ise TİM ve İhracatçı Birlikleri İnsan Kaynakları Sınav Yönetmeliği’nin 5. maddesinde yer alan diğer şartları sağlamak olarak duyuruldu. 

Öğrenim Şartı

Haberimizin başlığında da belirttiğimiz gibi ilana ilgili lisans bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. İşte ilana başvuru yapabilecek o bölümler. 

En az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile diğer dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin kamu yönetimi veya uluslararası ticaret bölümlerinden veya yüksekokullarından mezun olmak.

KPSS ve YDS Şartı

Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Uzman Yardımcısı alım ilanı için talep edilen KPSS ve YDS şartında şu ifadeler yer aldı. 

”Personel alımı için 2018-2019 yıllarına ait Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P3 puan türünden en az 70 ve yukarı puan almış olmak, ayrıca Yabancı Dil Bilgisinden (İngilizce) 2016-2017-2018-2019 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavı’ndan (YDS) veya uluslararası kabul gören dil sınavlarından ÖSYM tarafından belirlenen kriterlere göre eşdeğer olan en az 70 ve yukarı puan almış olmak şartları aranmaktadır.”

İlan için gerekli başvuru koşullarını sağlayan adaylar için Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından yayımlanan başvuru açıklamasında; kurumun internet sitesinin ziyaret edilmesi gerektiği ifade edildi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir