Personel Alımı

Lise Mezunları ve KPSS’siz, 60 KPSS İle 4 Bin 751 Devlet Memuru Alım İlanına Başvuru Yapabilirsiniz

Kamu kurumlarına memur alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Çeşitli platformlar üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında çok sayıda kadroda memur alımları yapılacağı duyuruldu. 

Farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar için yayımlanan ilanların bir bölümüde en az lise mezunu adaylar için duyuruldu. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde bu haberimizde siz okuyucularımıza 4 binden fazla lise mezunu personel alım ilanını derledik. Alım yapılacak kadrolar ve detayları sizlerle. 

LİSE MEZUNU PERSONEL ALIM İLANLARI

Lise mezunu adaylar arasından memur yada sözleşmeli personel alımı yapacağını duyuran 4 farklı kamu kurumu bulunuyor. Bu kurumlar DPB ve kendi sitelerinden yayımladıkları ilanlar ile KPSS puan sıralaması esasına göre yada KPSS personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

İlanlara göre alım yapacak kamu kurumları şunlar;

Sağlık Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı.

İLANLARA DAİR KONTENJAN DETAYLARI

4 farklı bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını aşağıda yer alan kontenjan detaylarına göre yapacaklar.

Sağlık Bakanlığı 2 Bin 243 Lise Mezunu Personel Alım İlanı

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/4 personel alımları kapsamında yapacağı personel alımlarında 2 bin 243 personel alımı yapacak. Alımlar; Hemşire, Anestezi Teknikeri, Çevre Sağlığı, Diş Protez, İlk ve Acil Yardım, Laboratuvar , Röntgen Tıbbi Sekreter kadrolarına yapılacak. 

Emniyet Genel Müdürlüğü 2 Bin 500 Polis Alımı

Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden 2019 yılı Polis Meslek Yüksekokullarına kadın erkek adaylar arasından 2 bin 500 polis alımı yapılacağını duyurdu. Alımlar Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak. 

Tarım Bakanlığı 6 Personel Alım İlanı

Tarım Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile KPSS şartsız ve 60 KPSS puan şartıyla 6 personel alımı yapacağını duyurdu. İlanda yer alan açık kadrolar; Fotoğrafçı, Ziraat Mühendisi, Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı, Endüstriyel Bakım Onarım Teknisyeni/Endüstriyel Elektronik Teknisyeni, Ahşap Doğrama Teknolojisi Teknisyeni, İnşaat Boyacısı/Boyacı.

Dışişleri Bakanlığı 2 Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna olacak ve ilana en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşulları şu şekilde,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Talep edilen mesleki özellikleri sağlamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.  Kurumların talep ettiği KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

İLAN DETAYLARI

Söz konusu ilanlara dair tüm detaylar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Tarım Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir