Personel Alımı

Lise Mezunu Adaylar İçin İlan Edilen Devlet Memuru Belediye Personeli Alımları

Kamu kurum ve kuruluşları farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar için memur alım ilanı yayımlıyor. Çeşitli meslek grupları için yayımlanan bu alım ilanları genellikle belirli bir öğrenim şartına göre yayımlanır. 

Çoğunluk üniversite mezunu adaylar için olsa da lise mezunu adaylar içinde memur alım ilanları bulunuyor. 

Bu çerçevede halen başvuru süreci devam eden ve en az lise mezunu olmak kaydıyla yayımlanan alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

EN AZ LİSE MEZUNU MEMUR ALIM İLANLARI

Devlet memuru alımı için ilan yayımlayan ve bu alımları lise mezunu adaylar düzeyinden yapacağını açıklayan kurum sayısı 4. Ancak bu haberimize siz okuyucularımıza belediyeler tarafından yayımlanan ilanları da ekledik. 

KPSS şartsız yayımlanan belediye personeli alım ilanlarında adayların mesleki özelliklere haiz olup olmadıklarına bakılıyor. 

Belediye personeli alımlarının yanında ayrıca iki üniversite ve bir bakanlıkta yayımladıkları ilanlar ile en az lise mezunu düzeyinden personel alımı yapacaklarını açıkladılar. 

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

En az lise mezunu düzeyde personel alımı yapacağını DBP ile eden 3 farklı kurum bulunuyor. Bu kurumlar; Dışişleri Bakanlığı, İstanbul Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi. Ancak burada da Dışişleri Bakanlığı’nın 4 farklı ilanı bulunuyor. Bakanlık her ilanında en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapacağını bildiriyor. 

En az lise mezunu düzeyde yayımlanan ilanların bir kısmıda belediye personeli alımı kadrosuna. Bu kadro için yayımlanan ilan sayısı çok fazla. Öyle ki alım yapacak belediyelerin bulunduğu il sayısı 20’den fazla. Ayrıca bu illerin çoğunda ilçe alımları da yapılıyor. 

Bu çerçevede yayımlanan ilan sayısı ve alım yapılacak kadro sayısı belediye personeli alımlarında çok azla oluyor. 

GENEL HUSUSLAR

Bu personel alım ilanlarında adayların sağlamaları gereken genel hususlar şunlar;

İlanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

İlanlara dair detaylar için;

DPB’de yayımlanan ilanlar için TIKLAYINIZ

Belediye alımları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir