Personel Alımı

Lise Mezunu ve KPSS Şartsız TCDD 356 Kadrolu İşçi Alımı Başvuruları Başladı

TCDD Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile kadrolu işçi alımı yapacağını ilan etmişti. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci 9 Nisan tarihi itibariyle başladı. 

TCDD tarafından yayımlanan kadrolu işçi alım ilanına başvuru yapacak adaylar için;

* Açık kadro ve bu kadrolara yapılacak personel sayısı

* İlan edilen pozisyonlar için belirlenen başvuru koşulları

* Kadrolu işçi alım ilanı başvuru süreci ve şekline dair tüm detayları aşağıda aktarıyoruz. 

TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 356 SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan sürekli işçi alım ilanında toplam 4 farklı kadrodan personel alımı yapılacak. Toplam 356 personel istihdamının gerçekleştirileceği personel alımlarında yer alan kadro kontenjan detayları şu şekilde,

Tren Tekil İşçisi kadrosu için 86 işçi, Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı kadrosu için 188 işçi, Liman Vinç Operatörü kadrosu için 40 işçi, Demiryolu Yol Yapıl ve Onarım Makinesi Operatörü kadrosu için 42 işçi alımı yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

TCDD tarafından yayımlanan 356 sürekli işçi alım ilanında yer alan kadrolar için kurum adaylardan çeşitli başvuru koşulları talep ediyor. 

Adayların ilan için tüm memur ve kamu işçisi alımlarında talep edilen genel başvuru şartlarını sağlamaları gerekiyor. Bu başvuru şartları arasında, ”Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak; askerlik görevini yapmış olmak, tecilli durumda bulunmak, muaf olmak, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak” şartları bulunuyor. 

Bu şartların dışında kurum adaylardan bazı özel şartlar talep ediyor. Bu şartlar;

Adaylarda, erkek olma şartı aranmaktadır, Adaylarda, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaktadır. Adayların, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibarıyla, ilanda belirtilen öğrenim durumu ve bölümünden mezun olması gerekmektedir. (İlanda lise mezunu adaylar için kadrolar bulunmakta)

Öğrenim Şartı

Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinesi Operatörü kadrosu için; Lise ve dengi okulların Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik, Raylı Sistemler Makine, Raylı Sistemler Mekatronik bölümlerinden mezun olmak. 

Tren Teşkil İşçisi Kadrosu için; Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik, Raylı Sistemler İşletme Ortaöğretim, Raylı Sistemler Makine, Raylı Sistemler Mekatronik bölümlerinden mezun olmak.

Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı kadrosu için; Raylı Sistemler İnşaat bölümünden mezun olmak.

Liman Vinç Operatörü (RTG ve SSG) kadrosu için; Endüstriyel Kontrol, Mekatronik, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi (Elektronik), Endüstriyel Otomosyon Teknolojileri (Elektronik), Kontrol ve Enstrümantasyon Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi (Mekanik/Makine), Hidrolik ve Pnömatik, Hidrolik ve Pnömatik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ( Mekanik ), Endüstriyel Mekanik, Mikroteknik, Raylı Sistemler Mekatronik

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

TCDD tarafından yayımlanan işçi alım ilanında yer alan koşullar sağlayan adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştirecekler. 15 Nisan tarihine kadar devam edecek alımlara dair diğer detaylar için aşağıda yer alan ilan metnini inceleyebilirler. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir