Personel Alımı

Lise, Önlisans ve Lisans Memur Adaylarının Başvuru Yapabileceği KPSS’li/KPSS’siz İş İlanları

Devlet kurumları, Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden personel alım ilanları yayımlıyorlar. Bu alım ilanları ile kurumlar kadrolarında bulunan eksik birimlerin personel ihtiyacını karşılamayı amaçlıyorlar. 

Bu çerçevede yayımlanan personel alım ilanların arasında hem kadrolu memur hemde sözleşmeli personel alımı yapan kurumlar mevcut. 

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza halen başvuru sürecinde olan bu alım ilanlarını sizlere aktarıyoruz. 

DPB’DE YER ALAN MEMUR ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladıkları ilanlar ile memur alımı yapacağını ilan eden çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. 

Kadrolu Memur

Bu kurumlardan kadrolu memur alımı yapacağını ilan edenlere arasında Fırat Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı ve Hakkari Üniversitesi yer alıyor.

Sözleşmeli Personel Alımı

Bu alımlara ek olarak ayrıca kamu kurumları sözleşmeli personel alımı da yapıyorlar. Sözleşmeli personel alımları daha fazla olup bu çerçevde alım yapacağını duyuran kurumların listesi şu şekilde,

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı, Ankara Üniversitesi, Adli Tıp Kurumu, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Anadolu Üniversitesi, ÖSYM Başkanlığı, TÜBİTAK, Enerji Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı

KİMLER DEVLETTE ÇALIŞABİLİR?

Devlet kurumlarının yayımladığı sözleşmeli personel ile kadrolu memur alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce bazı hususlara dikkat etmeliler. 

Bu hususlar kurumların adaylardan talep ettiği özel başvuru koşulları ile tüm kurumların alım ilanları için geçerli olan genel koşullardan meydana geliyor. 

Kamuilanlari.com olarak adayların sağlamaları gereken bu genel ve özel başvuru koşullarını ana başlıkları sizlere aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak.

Bu Şartların Dışında;

Yukarıda yer alan genel başvuru koşullarına ek olarak adayların ayrıca kurumların talep ettiği ve alımlar için belirleyici olan özel koşulları da sağlamaları isteniyor. 

Bu koşullar KPSS puan şartı, öğrenim şartı, deneyim şartı, belge sertifika şartı, yaş şartı, yabancı dil şartı gibi koşullardan meydana geliyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını kurumların talep ettiği yöntemle yapacaklar. Bazı kurumlar adayların elektronik başvuru yapmasını talep ederken bazı kurumlar ise adayların sadece şahsen yapacakları başvuruları kabul ediyor. Bazı kurumlar ise posta yolu ile evrak teslimi suretiyle yapılacak başvurulara da onay veriyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Kamu kurumlarının yayımladıkları ilanlara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sözleşmeli Personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kadrolu Memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

Memur alım haberlerinden anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir