Personel Alımı

Lise, Önlisans ve Lisans Mezunlarına İl ve İlçe Belediyelerinde KPSS’siz Memur Olma Fırsatı

Belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. 

Bu haberimizde belediye personeli alımlarını genel olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

* Belediye personeli alım ilanları nereden yayımlanır?

* Belediye personeli alımlarına başvurular nasıl yapılır?

* Memur kadroları neler?

* Halen başvuru süreci devam eden belediye personeli alım duyuruları?

Tüm bu soruların cevaplarını ve güncel belediye memuru alım ilanlarını siz okuyucularımıza tüm ayrıntıları ile aktarıyoruz. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediyeler tarafından yayımlanan personel alım ilanları Türkiye İş Kurumu üzerinden, Resmi Gazete aracılığıyla ve belediye başkanlıklarının kendi internet sitesi üzerinden yayımlanıyor. 

Alımların çok büyük bir kısmı KPSS şartı olmadan yayımlanan ilanlardan oluşuyor. 

İlan metinlerine göre belediye memur alım ilanları en az lise mezunu adaylar arasından yapılıyor. Çok sayıda belediye ilanlarında ayrıca önlisans ve lisans mezunu adaylar için ilanlar duyuruyor.

BELEDİYE PERSONELİ İLANLARINDA YER ALAN MEMUR KADROLARI

Belediye memur alım ilanlarında çok sayıda pozisyon için ilan yayımlanıyor. Öyle ki çoğu işçi kadrosu için bile memur statüsünde ilanlar oluyor. 

Bu ilanların birçoğu bölüm şartı ile ilan edilirken yine önemli miktarda ilan sadece öğrenim seviyesinin sağlanması şartı ile adaylara duyuruluyor. 

Genel Memur Kadroları

İdari personel, düz memur, itfaiye eri, tahsildar, idari işler memuru, müdür, zabıta memuru, teknik personel, eğitmenler, mühendis, fatura tahsilat personeli, müdür yardımcısı, sağlık memurları, muhasebe memuru, tekniker, ofis memuru, vezne memuru  teknisyen, şoför, danışma memuru, güvenlik personeli, büro memuru, öğretmenler, halkla ilişkiler personeli, ofis personeli, gazeteci.

BELEDİYE MEMURU ALIMLARINA BAŞVURU ŞARTLARI

Belediye memuru alımları için adayların öncelikle sağlamaları gereken 3 koşul bulunuyor. Bu 3 koşul tüm kadrolar için geçerli olup o maddeler şunlar;

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak ve medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak. Bu şartların dışında adayların sağlamaları gereken en önemli özellik öğrenim şartı. Adaylar her belediyenin alım yapacağı meslek grubunun gerekliliklerine göre belirlediği mesleki şartları sağlamaları gerekiyor. 

Bunun dışında adayların sağlamaları gereken diğer şartlar ise şunlar; 

Sertifika ve belge şartlarını sağlamak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Belediye memuru alım ilanlarına başvurular, ilanı yayımlayan belediyeye şahsen yapılıyor. Sadece bazen bazı belediyeler adayların özgeçmişinin e-posta ile gönderilmesi şeklinde başvuru kabul ediyorlar. İlanlarda ayrıca adayların dikkat etmeleri gereken diğer nokta başvuruların sadece birkaç günlük olması. 

Belediye Personeli alım ilanları için TIKLAYINIZ 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir