Personel Alımı

Mart Ayı DPB Kadrolu Memur Alımı Yapan Devlet Kurumları

Mart ayı içerisinde kadrolu devlet memuru alımı yapacağını ilan eden 3 farklı kamu kurumu bulunuyor. 

Bu kamu kurumları kadrolu memur alım ilanlarını Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladıkları alım ilanları ile adaylara ilan ettiler. Halen yayımda olan ve başvuru süreci devam eden bu alım ilanlarına dair tüm bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. 

KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinden KPSS (A) Grubu yayımlanan personel alım ilanlarına göre alım yapacak kamu kurumları; Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, Türkiye Elektrik Dağıtım Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı.

 KADROLU MEMUR ALIMI İLANLARINDA YER ALAN KADROLAR

Yukarıda yer alan 3 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan kadrolu memur alım ilanlarında yer alan kadro kontenjan bilgileri şu şekilde,

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu

DPB ve İŞKUR üzerinden yayımladığı personel alım ilanında Uzman Yardımcısı pozisyonuna personel alımı yapacağını duyurdu. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında alım yapılacak personel sayısı ise 15 olarak açıklandı. Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanına KPSS’den en az 80 almış adaylar başvuruda bulunabilecekler.

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü

TEDAŞ’da yayımladığı bir ilan ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere kadrolu memur alımı yapacağını ilan etti. Kurum yayımladığı ilanında Müfettiş Yardımcısı pozisyonuna yapacağını açıkladığı memur alım ilanında 10 personel istihdamı yapacağını duyurdu. KPSS puan şartının yer aldığı ilana ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS’den en az 75 almış adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı’nca yayımlanan kadrolu memur alım ilanında Hukuk Müşaviri kadrolarına personel alımı yapılacağı bildirildi. Bu kadro için 5 personel alımı yapacak olan bakanlık bu kadro için adayların 2017,2018 veya 2019 yılları içinde yapılan Yabancı Dil Sınavı’ndan (YDS/e-YDS) sınava girilen yabancı dilde (İngilizce, Fransızca veya Almanca) en az 80 puan almış olmalarını istiyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Kadrolu memur alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlamalılar. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

İlana başvuru yapacak adayların ayrıca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu sonuçlarının olumlu olması gerekiyor. 

İlanlara Dair Diğer Detaylar için;

TEDAŞ Personel alım ilanı

Kamu Gözetimi Kurumu personel alım ilanı

Dışişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Alım İlanı Yayımladı

Kadrolu Memur alım İlanlarından Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir