Personel Alımı

Mayıs Ayı KPSS’li/KPSS’siz En Az Lise Mezunu Kamu Personeli Alım İlanları

Nisan ayının tamamlanmasıyla çok sayıda kamu kurumu tarafından ilan edilen personel alımı için süreç doldu. Kurumların yeni ilanları yayımlandı. 

Bu kapsamda Devlet Personel Başkanlığı (DPB) aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarının tamamını haberimizde derledik. 

DPB’de ilan edilen başvuru süreci devam eden sözleşmeli personel, sürekli işçi ve KPSS B Grubu personel alım ilanlarını sizlere aktarıyoruz. 

DPB’DE YAYIMLANAN KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI

DPB’de yayımlanmış ve başvuru süreci devam eden alım ilanları 3 farklı kategoride bulunuyor. Bu kategorileri yukarıda sözleşmeli personel, sürekli işçi ve KPSS B Grubu personel alım ilanları olarak sizlere aktardık. 

Bu statülerde yapılacak alımlar için ilan yayımlayan kamu kurumlarına ayrıntılar şu şekilde,

Sürekli İşçi Alım İlanları

DPB’de yayımlanan bir sürekli işçi alım ilanı bulunuyor. Bu sürekli işçi alım ilanı Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 30 Nisan tarihinde yayımlandı. 

KPSS B Grubu Personel Alım İlanı

KPSS B Grubu kapsamında personel alımı yapacağını duyuran kurum ise TÜBİTAK oldu. TÜBİTAK 19 Nisan tarihinde ilan ettiği ilanında 142 personel alımı yapacağını açıkladı. 

Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı’nda sözleşmeli personel kadrosu için yayımlanan personel alım ilanlarının sayısı 9. Dokuz farklı kamu kurumu çeşitli tarihlerde yayımladıkları alım ilanlarında farklı kadrolarda personel alımları olacağını duyurdu. 

Bu kurumların listesi; Kocaöz Belediye Başkanlığı, Marmara Üniversitesi, Sağlık Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sekreterlik,Sayıştay Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı.

BAŞVURU KOŞULLAR NELER?

Sözleşmeli personel, sürekli işçi ve KPSS B Grubu personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları yayımladıkları ilanlarında adaylardan talep edilen koşullara dair de ayrıntılı bilgi verdiler. 

Her kadro için ayrı ayrı koşullar talep eden kamu kurumları genel olarak aşağıda yer alan maddelere haiz olunmasını gerektiğini bildirdiler.

Adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan 657 sayılı kanunun 48. maddesine haiz olması gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

İLANLARA DAİR TÜM AYRINTILAR İÇİN

Yukarıda yer alan ilanlara dair ayrıntılar ve ilan metinleri için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Gaziantep Üniversitesi personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sekreterlik personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Sayıştay Başkanlığı personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Kayseri Erciyes Üniversitesi personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK 142 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Vakıflar Genel Müdürlüğü sürekli işçi alım alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kocaöz Belediye Başkanlığı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Marmara Üniversitesi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı alım ilanı için TIKLAYINIZ

Gaziantep Üniversitesi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir