Personel Alımı

Memur Adayları için 55, 60 ve 70 KPSS Şartıyla Duyurulan Kamu İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanları arasında KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını ilan eden çok sayıda kurum bulunuyor. 

Bu kurumların bazıları sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını ilan ederken ilanların bir kısmı kadrolu memur statülerinde yapılıyor. 

Bu çerçevede yayımlanan ve 50 60 ve 70 KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz memur alım ilanları. 

50 ve 55 KPSS İLE MEMUR ALIM İLANLARI

En az 50 KPSS ile yayımlanan çok sayıda kamu personeli alım ilanı bulunuyor. Bu ilanların önemli bir kısmı üniversiteler tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarından oluşuyor. Bu ilanlarda yer alan kadroların bir bölümü sözleşmeli sağlık personeli kadrolarına da olsa ilanlarda diğer pozisyonlar içinde duyurular bulunuyor. 

Bu çerçevede İŞKUR, DPB ve Resmi Gazete’de üzerinden ilan yayımlayan o kurumlar şunlar;

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Hacette Üniversitesi, Akadeniz Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi.

60 KPSS İLE MEMUR ALIM İLANLARI

KPSS’den 60 puan almış adaylar için yayımlanan memur alım ilanlarında Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanları dikkat çekerken Merkez Bankası da yayımladığı bir duyuru ile 60 KPSS memur alımı yapacağını ilan etti.

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün sitesinden duyurulurken Merkez Bankası kendi sitesinden alımlara ilişkin bilgiler verdi. Sayıştay Başkanlığı’da DPB’den personel alım ilanı yayımladı. 

70 KPSS İLE MEMUR ALIM İLANLARI

Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı 70 ve üzeri olan adaylar ise Yüksek Seçim Kurulu personel alım ilanı için başvuru yapabilecekler. Bu alımlarda çok sayıda meslek grubundan personel alımları yapılacak. 

Açık Kadrolar: Zabıt Katibi, Mühendis Çözümleyici, Programcı, Teknisyen, Bilgisayar işletmeni,  Veri hazırlama kontrol işletmeni, Şoför, Sekreter, Santral memuru,  Kaloriferci  Hizmetli.

İLANLARI İNCELEMEK İÇİN

Söz konusu personel alım ilanlarını aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden inceleyebilirsiniz.

Aile Bakanlığı memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

YSK 255 memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Merkez Bankası 60 KPSS ile personel alımı için TIKLAYINIZ

Sayıştay Başkanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

50 KPSS ile ilan edilen alımlar için TIKLAYINIZ

Kamu İlanları Yayımlandığı Anda Haberdar Olmak için 

Android Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

Memur alım ilanları diğer adaylar incelemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir