Personel Alımı

Memur Olma Hayali Kuran Adaylar İçin 8 DPB Kamu Personeli Alım İlanı

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazıları memur alım ilanlarını Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyuruyor. Söz konusu bu alım ilanları yayımlandıkları anda Kamuilanlari.com olarak sizlere duyuruyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza Mayıs ayının ortası itibariyle başvuru yapabileceğini tüm DPB ilanlarını tek bir haberde topladık. 

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilan edilen söz konusu personel alım ilanları aşağıda yer alan statülerde yayımlandı. 

* Sözleşmeli Personel Alımı

* KPSS B Grubu Kurumsal Personel Alımı

* KPSS A Grubu Personel Alımı

* Askeri Personel Alımı

ALIM YAPAN KURUMLARIN LİSTESİ

İlan edilen statülerden memur personel alımı yapacağını duyuran kamu kurumlarının listesi alım yapacakları statülere göre şu şekilde;

Kadrolu memur (KPSS A Grubu) alım ilanı yayımlayan kamu kurumu Ağrı Çeçen Üniversitesi,

KPSS B Grubu Kurumsal personel alım ilanı yayımlayan kurum TÜBİTAK,

Askeri Personel alım ilanı yayımlayan kurumlar Milli Savunma Bakanlığı bünyesine bağlı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı,

Sözleşmeli Personel alım ilanı yayımlayan kamu kurumları ise İstanbul teknik Üniversitesi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Marmara Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı

DEVLET MEMURU OLMAK İÇİN GEREKLİ BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen personellerin sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. Bu başvuru koşulları iki aşamadan oluşuyor. 

Birinci Aşama: Devlet Memuru alım ilanları için başvuru yapacak tüm adayların Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan tüm başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Bu başvuru koşulları her kurum ve her kadro için ortak olup tüm adayların haiz olması gerekiyor. 

İkinci Aşama: Alımlarda asıl belirleyici olan koşullar kurumların belirlediği özel koşullardır. Bu koşullar ilan edilen pozisyon için belirlenen öğrenim şartı, KPSS şartı, deneyim, sertifika gibi koşullar. 

Genel Olarak Başvuru Koşulları

 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

İLAN DETAYLARI

İlanlar için başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirler. 

* Sözleşmeli Personel Alım ilanlarını incelemek için TIKLAYINIZ

* KPSS B Grubu Kurumsal Personel Alım ilanlarını incelemek için TIKLAYINIZ

* KPSS A Grubu Personel Alım ilanlarını incelemek için TIKLAYINIZ

* Askeri Personel Alım ilanlarını incelemek için TIKLAYINIZ

DPB İlanlarını yakından takip etmek için uygulamalarımızı telefonunuza indirin

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir