Personel Alımı

Merkez Bankası Güvenlik Görevlisi Kadrosunda 60 KPSS İle Memur Alımı Yapıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile personel açığı bulunan birimleri olduğunu duyurdu. 

Bu çerçevede personel alımı yapacağını ilan eden kurum alımların daimi ve KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağını açıkladı. TCMB tarafından yayımlanan kadrolu memur alım ilanında yer alan bilgiler;

24 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Merkez Bankası tarafından ilan edilen personel alım duyurusunda Güvenlik Görevlisi pozisyonunda personel açığının bulunduğu bildirildi. 

Bu kadro için aşağıda yer alan başvuru koşulları ile personel alımı yapılacağını açıklayan Merkez bankası toplam 24 Güvenlik Görevlisi istihdamını sağlayacağını açıkladı. 

İlgili KPSS puan türünden en az 60 KPSS puanına sahip adayların başvuru yapabileceği ilanda yer alan diğer şartları;

BAŞVURU KOŞULLARI

Merkez Bankası personel alımları için internet sayfasında ilan ettiği başvuru kılavuzunda, alımlara başvurular şu şartlar altında olacak.

İlana başvuruda bulunacak adayların 01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olmaları gerektiği belirtildi. Bunun yanında güvenlik görevlisi alım ilanına başvurular yalnızca önlisans ve lisans düzeyinden olacak. Adaylardan talep edilen KPSS şartında da ÖSYM tarafından son iki yıl içinde yapılan KPSS’nin geçerli olacağı belirtildi. 

Bu şartların dışında yer alan diğer koşullar ise şunlar;

Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak. Askerlik görevini yapmış olmak. (Erkek adaylar için.) Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak. En az 175 cm. boyunda olmak Güvenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak

BAŞVURU İŞLEMLERİ

TCMB 60 KPSS ile Güvenlik Görevlisi alım ilanlarına başvuru işlemleri 7 Kasım tarihinde başlayacak ve 11 Kasım tarihine kadar devam edecek. Başvuru işlemleri elektronik yapılacak olup TCMB’nin internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) tamamlanacak. Adaylar bu site üzerinden sisteme başvuru evraklarını yüklemek suretiyle başvurularını yapacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir