Personel Alımı

Merkez Bankası Kadrolu Personel Alımı İçin Yeni İlan Yayımladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını ilan etti. Tam zamanlı ve kadrolu olarak göreve alınacak bu kadro için Bilgisayar Mühendisi alımı yapılacak ve bu kadro için 25 personel istihdam edilecek. 

İlanda yer alan başvuru şartları ve diğer detaylar şu şekilde;

BAŞVURU ŞARTLARI

Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek olan personel kadroları için başvuru yapacak adayların öğrenim, kamu personeli seçme sınavı puan şartı ve yabancı dil puan şartı gibi koşulların yanında devlet kurumlarına memur alımlarında aranan genel koşullar da talep ediliyor. 

TCMB tarafından yayımlanan başvuru koşulları şunlar:

* 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak.

* Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

* En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği lisans eğitimini tamamlamış olmak.

* Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

* Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puan almış olmak. 

*  Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 80 KPSSP1 puan almış olmak. 

İLANA BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanına başvuru süreci 26 Ağustos tarihinde başlayacak. Adaylar başvurularını 3 eylül tarihine kadar yapacaklar. Başvurular ilan metninde yer alan evrakların kurumun ilgili birimlerine teslim edilmesi suretiye tamamlanacak. 

Haberimizin altında yer alan ilan metninden bu evrakları görüntüleyebilirsiniz.

İlan Metni Görsel Gösterim

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir