Personel Alımı

Merkez Bankası KPSS Puanıyla Kadrolu Memur Alımı Yapıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası personel alımı yapacağını ilan etti. Kuruma bağlı olarak Ankara’da faaliyet gösteren Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü İdare Merkezi bünyesine yapılacak olan memur alımları KPSS ve YDS puan sıralaması esasına göre olacak.

İlana başvuruda bulunacak adaylar için yayımlanan tüm duyuru detaylarını ve başvuru işlemlerinde izlecek süreci sizlere aktarıyoruz.

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIM İLANI

Merkez Bankası tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımlarda istihdam edilecek personellerin Ankara’da görevlendirileceğini duyurdu. Kadrolu memur alımı statüsünde yayımlanan personel alım ilanında toplam 15 personel istihdamı yapılacak.

Merkez Bankası alımlar için yayımladığı başvuru kılavuzunda alımların Araştırmacı kadrosunda olacağını duyurdu.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu personel alım ilanı için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Adayların sağlamaları gerektiği bildirilen en önemli koşullar ise KPSS, YDS ve Öğrenim şartı.

Adayların bu şartların yanında Merkez Bankası personel alım kriterlerine ek olarak DMK’da yer alan şartları da sağlamaları isteniyor. İşte ilan metninde yer alan o koşullar;

Öğrenim Şartı

İlana yapılacak alımlara yalnızca en az dört yıllık eğitim veren iktisat, ekonometri, maliye, işletme, işletme mühendisliği, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olan adaylar ile iktisat, finans, finansal matematik alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olan adayların başvuru yapabileceği açıklandı.

KPSS ve YDS Şartı

İlanda adayların sağlamaları gereken KPSS puan şartı ve YDS puan şartında şu koşullar yer aldı.

* Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 80 almış olmak.

* Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 85 KPSSP1 puanı almış olmak.

Genel Şartlar

İlana başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken genel koşullar;

01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında bir defadan fazla elenmemiş olmak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Merkez Bankası personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 26 Ağustos tarihinden sona yapacaklar. İlana son başvuru tarihi 3 Eylül olarak duyuruldu. İlana başvuru yapacak adayların başvurularını TCMB’nin internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) üzerinden elektronik olarak yapacakları açıklandı.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir