Personel Alımı

Meslek Gruplarına Göre 24 Şehir ve İlçe Belediye Başkanlığı İçin İlan Edilen Belediye Personeli Alımları

Kadrosunda personel açığı bulunan belediye başkanlıkları yayımladıkları ilanlar ile bu açığı gidermeye çalışıyorlar. KPSS’siz yayımlanan belediye personeli alım ilanlarında çok sayıda kadro için personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Okur yazar seviyesinden başlamak üzere lisans düzeyine kadar personel alımı olacağı duyurulan ilanlarda yer alan tüm bilinmesi gereken ayrıntıları tek bir haberde derledik. 

İlanlara Göre;

* Memur yada işçi alımı yapacak olan belediyelerin bulunduğu şehirler,

* Alım yapılacak memur ve işçi kadroları

* Belediye personeli alım ilanında ve başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar.

Tüm bu konu başlıklarının detaylarını en ince ayrıntısına kadar siz okuyucularımıza aşağıda madde madde açıkladı.Belediye başkanlıklarının merkez birimlerinde yada belediye başkanlıklarına bağlı şirketler tarafından yayımlanan ilanlarda haberimizin başında da belirttiğimiz gibi hem işçi hem memur kadroları bulunuyor.

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Burada dikkat edilecek nokta ise öğrenim şartı. Belediyeler için en önemli koşulların başında öğrenim şartı geliyor. 

Bu çerçevede alımlarda en az lise mezunu adaylardan memur, en az okur yazar seviyesinden işçi alımları için ilanlar bulunuyor. Bu şartlar alım yapılacak kadro ve mesleklere göre değişiyor. 

ALIM YAPACAK BELEDİYE BAŞKANLIKLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımladıkları ilanlar ile personel alımı yapacağını duyuran belediyeler, belediyelere bağlı birimler, kamu kurumları ve bu kurumların alt yapıları aşağıda yer alan 24 şehirde alım yapacaklar. İşte o liste;

Aydın, Çankırı, Muğla, İzmir, Çanakkale, Ankara, Antalya, Bursa, Burdur, Tunceli, Erzurum, Konya, Aksaray, Tekirdağ,, Afyonkarahisar, Denizli, Balıkesir, Karaman, Kayseri, Çorum, Diyarbakır, Kocaeli, Manisa, Edirne, Mersin, Elazığ, Bartın.

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye personeli alım ilanlarına başvurular için adayların her bir ilanı incelemesi gerekiyor. Zira aynı kadro için bile belediyeler çok farklı şartlar talep edebiliyor. Bu şartların tamamı da belediyeler tarafından belirlendiğinden çok özel koşullar istenebiliyor. Bazı belediyeler ise çok genel koşullarla hiç özel şart talep etmeden ilan yayımlıyorlar. 

O Koşullar;

Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

ALIM YAPILACAK KADROLARA DAİR DETAYLAR

Memur ya da işçi kadrosu için yayımlanan personel alım ilanlarında onlarca kadro için ilan bulunuyor. Bu kadrolar arasında çok çeşitli meslek grupları için ilanlar olurken genel olarak şu şekilde sizlerle paylaşalım

İşçi Kadroları

İşçi kadroları için yayımlanan personel alım ilanları genellikle beden işçisi, temizlik işçisi, inşaat işçisi, çöp toplama işçisi, büro işçisi, hizmet sınıfı işçileri, otopark görevlisi, karşılama personeli, aşçı yardımcısı, garson gibi kadrolar.

Memur Kadroları

Memur kadroları için yayımlanan personel alım ilanlarının büyük kısmı ofis personeli kadrolarına yayımlanıyor. Büro Memuru, Ofis Memuru, Banka Memuru, Sağlık Memuru, İdari Personel, Halkla İlişkiler Personeli, Teknik Personel, Güvenlik, Şoför, Eğitmen, Öğretmen ve bunun gibi çok sayıda kadro

BAŞVURU SÜRECİNE DİKKAT

SÖz konusu alım ilanları için en önemli nokta başvuru süreci. Zira bazı belediyelerin personel alım ilanlarına başvuru süreci 8 saat olurken bazı belediyeler 1 veya 2 gün içinde başvuruları tamamlıyorlar. Bu yüzden adayların bu ilanlar için süreci iyi takip etmeleri gerekiyor. 

İlanlara ulaşmak için kullanabileceğiniz bağlantı adresi TIKLAYINIZ

Belediye Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir