Personel Alımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Personel Alım Başvurusu İçin Son Gün Yarın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinden 07.11.2019 tarihli bir personel alım ilanı yayımlamıştı. Yayımladığı ilanda 100 kişilik ‘sözleşmeli personel’ alımı yapacağını belirten MGM, başvuru şart ve detaylarını da ilan üzerinde belirterek, son başvuru tarihini de 13.11.2019 olarak duyurmuştu. İşte o ilan:

ÖSYM KPSS-2019/5 Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğünün sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için önlisans ve lisans mezunları tercih yapacak. Tercih işlemleri, KPSS-2019/5 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak.  

ÖSYM, 2019/5 tercih kılavuzunu yayımladı. Yayımlanan kılavuz ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü Önlisans’tan 24, Lisans’tan da 76 personel alımı yapacak. Tercih yapmak isteyen adaylar başvuru detaylarını araştırıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımı tercihleri ne zaman? diye merak edenler için KPSS 2019/5 tercih kılavuzu haberimizde yer alıyor. 

KPSS 2019/5 TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Adayların konuya ilişkin arama motorlarında en çok arattığı soruların yanıtlarını kamuilanlari.com okuyucuları için derledik.

METEOROLOJİ PERSONEL ALIMI TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Adaylar tercihlerini, 07-13 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirecek.  Tercih işlemleri, 13 Kasım 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

METEOROLOJİ 100 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2019/5 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri  gerekmektedir.

METEOROLOJİ PERSONEL ALIMI TERCİH ŞARTLARI

Adayların bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018- KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. 

Mühendis kadroları için 2018-KPSS Lisans sınavında KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak, Tekniker kadroları için ise 2018-KPSS Ön lisans sınavında KPSSP93 puan türünden en az 50 puan almış olmak gerekmektedir.

Yerleştirme işlemlerinde, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

YERLEŞTİRME SONUÇLARINI NASIL ÖĞRENİRİM?

Adaylar yerleştirme sonuçlarını, ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM’ce ilgili kuruma elektronik ortamda verilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.

METEOROLOJİ 100 PERSONEL ALIM İLANI BURADA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir