Personel Alımı

Naklen 1040 Personel Alımı İçin İlan Yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile naklen personel alımı yapacağını ilan etti. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında toplam 1040 personel alımı yapılacağı duyurulurken alımlara dair kontenjan detayları şu şekilde oluşu.

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında 500 Vaiz alımı yapacağını ilan ederken yine kurumun taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere 540 Murakkıp Alımı olacağı bildirildi. 

ALIM YAPILACAK KADRO DETAYLARI

Bu iki kadro için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan tüm koşulları sağlamak zorundalar. 

İşte Naklen olarak yapılacak 1040 Vaiz ve Murakkıp alımı başvuru koşulları. 

Vaiz Alımı Başvuru Koşulları

Diyanet İşleri Başkanlığı 500 Vaiz alımı için adaylardan aşağıda yer alan koşulları talep ediyor. 

Dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak,  İhtisas kursunu başarı ile bitirmiş olmak. (Bayanlarda bu şart aranmaz.) 3Müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlıkta en az iki yıl çalışmış olmak, Memuriyette adaylığı kalkmış olmak, Halen Başkanlık teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi uyarınca çalışıyor olmak, Diyanet . Vaiz unvanında çalışıyor olmamak veya müktesebi bulunmamak.

Murakkıp Alımı Başvuru Koşulları

540 Murakkıp alımı için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan başvuru koşulları ise şu şekilde,

En az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak, Sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlıkta en az 5 (beş) yıl görev yapmış olmak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Murakıp unvanında çalışıyor olmamak veya müktesebi bulunmamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alım ilanları için başvuru yapacak adaylar başvurularını şahsen yapacaklar. Aşağıda yer alan ilan metinlerinde belirtilen başvuru evraklarını derleyecek adaylar 6 Eylül tarihine kadar bu evrakları kuruma teslim edecekler. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

lan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir