Personel Alımı

Nisan Ayında 60 KPSS Puanıyla Başvuru Yapabileceğiniz Memur Alım İlanları

Devlet Kurumları kendilerine ait kurumsal internet siteleri üzerinden, Devlet Personel Başkanlığı’ndan, Basın İlan Kurumu’ndan yada Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları alım ilanları ile memur alımlarına devam ediyorlar. 

Bu alımların bir kısmı daimi memur kadrolarına olurken bir kısmı ise sözleşmeli personel pozisyonlarına yapılıyor. İlanlarda ayrıca kamu işçisi alımları içinde alımlar yapılacağı duyuruldu. 

60 KPSS İLE BAŞVURABİLECEĞİNİZ İLANLAR

Söz konusu alım ilanlarında memur personel ve işçi alım ilanları hem KPSS puan sıralaması esasına göre hemde KPSS’siz yapılıyor. Bu çerçevede Kamu İlanları olarak bizlerde bu haberimizde adaylara 60 KPSS puanıyla başvuruı yapılabilecek ilanları derledik. 

HANGİ KURUMLARA PERSONEL ALIMI OLUYOR

DPB, İŞKUR veya diğer portallar üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre;

* Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı KPSS şartsız sözleşmeli personel alıyor.

* Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yayımladığı duyurusunda bir proje kapsamında KPSS şartsız memur alacağını duyurdu.

* Çevre Bakanlığı’da ilgili birimlerinde görev vermek üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını ilan etti.

* Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı da yayımladığı ilanında KPSS puan sıralaması esasına göre memur, KPSS şartsız kamu işçisi alımı yapacağını açıkladı.

* Tarım Kredi Kooperatifleri de yayımladığı personel ilanında 3 farklı Tarım Kredi Bölge Müdürlüğü’nde görevlendirmek üzere 60 KPSS ile personel alımı yapacağını açıkladı.

* Sağlık Bakanlığı kendisine ait internet sitesinden yayımladığı personel alım ilanında KPSS şartsız personel alacağını ilan etti. 

KİMLER MEMUR OLABİLİR?

Devlet kurumlarında memur olarak çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru koşullarının başında Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel şartlar geliyor. Bu şartlar tüm adaylar için ortak olup herkes tarafından sağlanmalı. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak.

Bu genel şartların dışında adayların ayrıca alımlarda belirleyici rolde olan özel koşullara da haiz olmaları isteniyor. 

Sözleşmeli kamu personeli alım ilanı yayımlayan kamu kurumları yayımladıkları ilanlarında adaylardan başta KPSS şartı talep edebilir. Ancak halen başvuru süreci devam eden ilanlar arasında hem KPSS puanıyla hemde KPSS şartsız personel alımı yapan kurumlar bulunuyor. 

Bununla beraber kurumlar adaylardan KPSS şartı, öğrenim şartı, deneyim şartı, yaş şartı, belge sertifika şartı gibi koşullar talep edebilir. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına dair tüm detaylar için;

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

SGK Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Çevre Bakanlığı Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Aile Bakanlığı Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Tarım Kredi Müdürlükleri Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir