Personel Alımı

OBM Şirketi: Almanya’ya 10 Bin Türk İşçi Alımları İŞKUR İzniyle Yapılacak

Almanya’ya Türk işçi alımı konusunda yeni gelişmeler yaşandı. 10 bin Türk İşçi alımı konusunda gündeme gelen OBM Şirketi İŞKUR ile anlaşma sağladığını duyurdu. Resmi internet sitesi de erişime açılan şirketten yapılan son açıklama ve 10 bin Türk işçi alımı detaylarını sizlere aktarıyoruz. 

ALMANYA’YA 10 BİN TÜRK İŞÇİ ALIMI

Almanya’ya çok sayıda kadroda Türk işçi alımı konusunda İŞKUR daha önceden yapmış olduğu bir basın açıklamasında; yurt dışı işçi alımlarının İŞKUR aracılığıyla yapıldığını ve OBM şirketinin kendileriyle çalışmadıklarını açıklamıştı. O tarihten sonra şirket bir açıklama yapmış ve başvuruların 2019’da alınacağını duyurmuştu. 

Bu süreçte şirket İŞKUR ile anlaşma sağladığını duyurdu. Şirketin sosyal medya hesabından şu bilgilendirme mesajı yayımlandı.

OBM Yönetim Danışmanlığı İnsan Kaynakları Hizmetleri Anonim Şirketi Türkiye İş Kurumu’nun 28/12/2018 tarih ve 1031 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun gereği ücret alınması yasaktır. İzin belgesi Çalışma ve İş Kurumu Antalya İl Müdürlüğü’nce düzenlenmiştir. 

İŞÇİ ALIMLARI BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

OBM Şİrketi işçi alımlarının ne zaman ve nasıl yapılacağına ilişkin de bir açıklama yaptı. Şirket şuanda başvuruların kapalı olduğunu ancak başvuru için randevu verildiğini duyurdu. Başvuruların Şubat ayında başlaması bekleniyor.

Yapılan Başvuru Açıklaması

Dikkat! Şu anda başvurularımız dondurulmuştur! Ofislerimizde ve telefon ile başvuru kaydı yapılmamaktadır. Başvurularda asla ve asla ücret talep edilmemektedir! Dikkat! E-mail adreslerimizden form veya cv kabul edilemez. Bu tür başvurular sistem tarafından otomatik silinir. 

Başvurularda asla ücret talep edilmemektedir. Sitemiz dışında hiçbir yerde başvuru yoktur. Başvurular dondurulmuş olup, gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz. Alanınız dışında veya birden fazla alanda başvuru yapmanız halinde başvurunuz geçersiz sayılabilir. Ofislerimizde sadece randevu ile görüşme kabul edilmektedir.

Randevu talebi için; Görüşmek istediğiniz konuyu kısaca belirtiniz. Sizin ile iletişim kurabilmemiz için (ad ve soyadınızı, mail adresinizi, mobil telefon numaranızı yazarsanız) en kısa sürede insan kaynakları uzmanlarımız tarafından dönüş yapılacaktır. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Geçtiğimiz haftalarda Almanya Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan yasa gereği AB’ye üye olmayan ülkelerden işçi alınacak. OBM şirketide bu kapsamda Türkiye’den 10 bin işçi götürmeyi planlıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada alımların sağlık personeli başta olmak üzere çok sayıda branşta olacağı belirtildi. Alımlar, sağlık personeli, hemşire, elektrikçi, yer hizmetleri, kaynakçı, hasta ve yaşlı bakıcı, inşaat, metal ve bu tür kadrolara yapılacak. 

Başvurular Açıldığı Anda Haberdar Olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: 
Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.