Personel Alımı

OGM Orman Muhafaza Memuru Alım İlanı Başvuruları Başladı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), DPB’de yayımladığı bir duyuru ile Orman Muhafaza Memuru alımı yapacağını ilan etmişti. İlana göre söz konusu alımlara başvuru süreci 28 Ocak tarihi itibariyle başladı ve 8 Şubat tarihinde sona erecek. 

Bu süreç boyunca ilana başvuru yapacak adayların nasıl bir yol izleyecekleri ve ilanlara dair dikkat etmeleri gereken ayrıntıları haberimizde aktarıyoruz. 

OGM PERSONEL ALIM İLANI

OGM tarafından yayımlanan personel alım ilanında toplam  20 personel alımı yapılacak ve alımlar Orman Muhafaza Memuru kadrosuna yapılacak. Bu kadroya ise üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden mezun olan adaylar başvuruda bulunabilecek. 

İlana başvuruda bulunmak için mezun olunması istenilen önlisans bölümleri; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı

TÜM KOŞULLAR

OGM memur alım ilanına başvuruda bulunacak olan adayların öğrenim şartının dışında sağlamaları gereken diğer başvuru koşulları şöyle;

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak, (Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak) Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak, (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

Bu şartların dışında adayların ayrıca 2018 KPSS ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlan edilen başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını http://isealim.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/ adresindeki başvuru formunun adaylar tarafından doldurulması suretiyle çevrimiçi (online) olarak yapacaklar. 

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Orman Muhafaza Memuru ilan metnini görüntülemek için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir