Personel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Resmi Gazete’de yer alan bir ilan ile kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görevlendirmek üzere alımı yapılacağı ilan edilen personel istihdamı iki farklı pozisyonda olacak. İşte ilana ilişkin kadro bilgileri. 

OGM PERSONEL ALIMI KADRO BİLGİLERİ

Orman Genel Müdürlüğü’nce yayımlanan personel alım ilanı iki farklı pozisyonda gerçekleştirilecek. Toplam 66 personel istihdamının yapılacağı personel alımlarında 20 Orman Muhafaza Memuru ile 46 Orman Mühendisi alınacak. 

İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylar için yayımlanan başvuru koşullarını sizlerle paylaşıyoruz. 

OGM MEMUR VE MÜHENDİS ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

OGM tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan ve tüm adayların sağlaması istenilen genel şartlar ve kadrolara göre belirlenen özel şartları aşağıda aktarıyoruz. 

Genel Başvuru Koşulları

İlan metninde yer alan genel başvuru koşulları arasında, ”657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak, Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak,” şartları yer alıyor. 

Özel Koşullar

Orman Muhafaza Memuru: Bu pozisyon için başvuruda bulunacak adayların, Yükseköğrenim kuramlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmaları isteniyor. 

Orman Mühendisi: kadrosu için ise adayların Orman Mühendisliği bölümünden mezun olma şartını sağlamaları gerekiyor. 

BAŞVURU SÜRECİ VE ŞEKLİ

Söz konusu personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Ocak ayı sonu ile Şubat ayı başında yapılacak. İlana başvuru süreci 28 Ocak tarihinde başlayacak olup 8 Şubat tarihine kadar devam edecek. Başvurular internet ortamında elektronik olacak yapılacak. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Orman Muhafaza Memuru ve Orman Mühendisi alımı ilan metnini görüntülemek için TIKLAYINIZ

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.