Personel Alımı

Orman Muhafaza Memuru İlanı KPSS, Yaş ve Öğrenim Şartları Neler?

Orman Bakanlığı OGM için yayımlanan memur personel alım ilanında yer alan en fazla kontenjana sahip kadro Orman Muhafaza Memuru pozisyonu oldu. 

Bu kadro için kurum 2 bin 700 personel alımı yapacak.

Peki bu 2 bin 700 kişilik Orman Muhafaza Memuru kadrosu için adaylardan talep edilen öğrenim şartı, yaş şartı ve diğer özel koşullar neler?

BAŞVURU KOŞULLARI

Orman Muhafaza Memuru kadrosu için Orman Genel Müdürlüğü tarafından talep edilen başvuru koşulları şunlar;

1-) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,

2-) 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP93) en az 60 puan almış olmak,

Yaş Şartı

Orman Muhafaza Memuru kadrosuna başvuru yapacak adayların ilana son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olması talep ediliyor. 

Öğrenim Şartı

OGM tarafından yayımlanan başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre adayların yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak, d) Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak, (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

Orman Muhafaza Memuru kadrosu için başvuru yapacak adaylar başvurularını Eylül ayının son haftasından 7 Ekim tarihine kadar elektronik olarak yapabilecekler. 

İlan Metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir