Personel Alımı

Orman Mühendisleri Odası’ndan Serbest Yeminli Meslek Mensupluğu Sınav Duyurusu

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Orman Mühendisleri Odası yayımladığı bir duyuru ile serbest yeminli meslek mensupluğu için sınav düzenleyeceğini açıkladı. 

Söz konusu sınav için ilan metninde yer alan başvuru şartlarını sağlayan orman mühendisi, orman endüstri mühendisi ve ağaç işleri endüstri mühendisleri başvuru yapabilecek. 

İlanda yer alan başvuru şartları ve sınava ilişkin başvuru süreci şu şekilde,

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Orman Mühendisleri Odasından yayımlanan ilan metnine göre; Serbest Yeminli Meslek Mensupluğu Sınavı için belirlenen başvuru koşulları şu şekilde,

Sınav için Üniversitelerin; Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi alanlarında eğitim veren programlarında mezun mühendis veya yüksek mühendis olmak gerekiyor.

İlan için ayrıca, 29/6/2006 tarihli ve 5531 sayılı Kanunun 6 ncı maddesindeki serbest yeminli meslek mensubu olacaklar için aranan genel ve özel şartlara sahip olmak şartına haiz olunması gerekiyor.

Bu şartarın dışında yer alan koşullar ise şunlar: Halen kamu kurumlarında görevli olmamak, Serbest Meslek Mensupluğu Ruhsat Belgesine sahip olmak. – Odaya borcu bulunmamak, Odaya borcu bulunmamak. Cumhuriyet Savcılığından alınacak adli sicil belgesinde Serbest Yeminli Meslek Mensubu olmasına engel sicil kaydı bulunmamak.

SINAVA BAŞVURU SÜRECİ

Sınav için başvuru yapacak adaylar başvurularını elektronik olarak yapacaklar. Adaylar öncelikle online işlem merkezinden “SYMM Sınav Başvurusu” menüsüne girilerek başvuru formu doldurulacak. Bunun yanında talep edilen diğer evraklar derlenecek ve bu evraklara şahsen ya da posta yoluyla  olarak kuruma teslime edilecek. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir