Personel Alımı

ÖSYM KPSS 2019/4 12 Bin Personel Alımı Tercih Kılavuzunu Yayımladı

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için ilanın yayımlanmasının ardından  alımlara ilişkin bir duyuruda ÖSYM’den geldi.

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihlerinin nasıl yapılacağı tüm ayrıntıları ile paylaşıldı. 

ÖSYM’DEN KPSS 2019/4 PERSONEL ALIMI DUYURUSU

ÖSYM tarafından ilan edilen tercih kılavuzunda kadro ve alanları, tercih işlemlerinde yer alan kodlar ve anlamları tercih işlemlerine dair genel bilgiler yer aldı. Kurum yayımladığı duyurusunda ayrıca tercih işlemlerinin hangi zaman aralığında yapılacağını da aktardı. 

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacak tercihler için ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru metni,

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, Sağlık Bakanlığı KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 07-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 21 Ağustos 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemlerinde kılavuzu incelemeleri önem arz etmektedir.

Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir