Personel Alımı

Resmi Gazete’de Memur Alım İlanı: Kadrolar ve KPSS İle Öğrenim Şartı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kadrosunda personel açığı bulunan İstanbul Teşkilatına aşağıda yer alan açık kadrolarda personel alımları yapacağını duyurdu. 

TMSF tarafından yayımlanan personel alımları KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. İlanda yer alan kadrolara başvuru yapacak adaylar ayrıca her bir kadro için ayrı ayrı belirtilen özel şartları sağlamak zorundalar. 

İşte yayımlanan personel alım ilanı ve detayları.

3 FARKLI MESLEK GRUBUNDA MEMUR ALIMI

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yayımladığı personel alım ilanında 3 farklı kadroda personel alımları yapacağını duyurdu. Her bir adayın yalnızca bir kadro için başvuru yapabileceği o alımlara ilişkin bilgiler şu şekilde;

Fon Denetçi Yardımcısı kadrosu için yapılacak olan personel alım sayısı: 5

Fon Uzman Yardımcısı kadrosu için yapılacak olan personel alım sayısı: 15

Fon avukatı kadrosu için yapılacak olan personel alım sayısı: 15

Yukarıda yer alan 3 farklı kadro için aşağıda yer alan genel ve özel şartların sağlanması gerekmekte.

BAŞVURU KOŞULLARI

İlan edilen açık kadrolar için adaylardan talep edilen genel koşullar şunlar;

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar sınava girebilecektir) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, – Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Askerlikle ilişkisi bulunmamak,

KPSS Şartı

KPSS şartı her kadro için aynı olarak bildirilmiş olup adayların 2018 ve 2019 (KPSS), KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP28, KPSSP48 puan türünden en az 75 (Yetmişbeş) puan almış olmalarını istiyor. 

Yabancı Dil Şartı

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarından veya Elektronik Yabancı Dil Sınavlarından (İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinden birinden) en az 50 (Elli) puan almış olmak,

Öğrenim Şartı

Fon Denetçi Yardımcısı: En az 4 (Dört) yıl süreli eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile mühendislik fakültelerinin bilgisayar, endüstri, elektrik, elektronik bölümlerinden birinden mezun olmak.

Fon Uzman Yardımcısı: En az 4 (Dört) yıl süreli eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile mühendislik fakültelerinin bilgisayar, endüstri, elektrik, elektronik bölümlerinden birinden mezun olmak.

Fon avukatı kadrosu: Üniversitelerin en az 4 (Dört) yıl süreli hukuk fakültelerinden mezun olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan edilen açık kadrolar için gerekli başvuru koşullarına haiz adaylar başvurularını 7 Ekim tarihinden 28 Ekim tarihine kadar yapabilecekler. Başvuru işlemleri gerekli evrakların derlenmesi ve TMSF’nin ilgili birimlerine posta yada şahsen ulaştırılması sureti ile yapılacaktır. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir