Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 2 Dönem Atama Duyurusu DPB’de Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşarı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları kaspamında tıpta uzmanlık mevzuatına göre atamalar gerçekleştirecek.

Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek atamalar ”Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik” kapsamında yapılacak. Bu çerçevede ataması yapılacak sağlık kadroları ile başvuru esaslarına dair ayrıntılar şu şekilde,

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA DUYURUSU – KADROLAR

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atamaları kapsamında uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına atamalar yapılacak. Atamalar için gerçekleştirilecek kura işlemleri noter huzurunda olacak. 

Başvuru Şartları

Kura işlemlerine katılacak olan adayların sağlamaları gereken özel şartlar aşağıda madde yer almakta. 

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları sağlayan adaylar başvuruda bulunabilecekler. Adaylar başvurularında münhal yerleri göz önünde bulundurarak 10 tercih yapacaklar. 

Ayrıca yeniden atama kurası kapsamında yapılacak olan başvurular için bakanlık şu bilgileri paylaştı. Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri, Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler, Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipler başvuruda bulunabilecekler. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlk defa yada yeniden atama kapsamında yapılacak olan kura işlemlerine başvurular Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak. Sağlık Bakanlığı başvuruların ne zaman yapılacağına dair açıklamasında kura yeri ve saatinin (https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edileceğini bildirdi. 

Sağlık Bakanlığı başvuru açıklamasında ayrıca adaylar tarafından kesinleştirilen başvuruların imzalanarak ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya/ANKARA adresinde olacak şekilde kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilmesi gerektiğini bildirdi. 

Duyuru metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir