Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Personel Alım İlanı Başvuruları İçin Son Gün

Sağlık Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 6 bin 409 sağlık personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Çeşitli kadrolarda yapılacak olan personel alım ilanında adaylardan talep edilen KPSS şartı ise en az 60 puan olarak belirlenmişti. 

6 bin 409 personel alım ilanı başvuruları için süreç 4 Ocak tarihi itibariyle sona erecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 23.59’a kadar yapacaklar. İlana dair detayları tekrar hatırlatıyoruz.

ALIM YAPILACAK KADRO DETAYLARI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ve en az lise mezunu olmak kaydıyla farklı eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuruda bulunabileceği personel alım ilanında yer alan açık kadrolar şunlar oldu. 

Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı, elektrikçi (genel), güvenlik görevlisi (silahsız), klinik destek elemanı (hastane), şoför (yolcu taşıma), veri giriş kontrol işletmeni ve yardımcı klinik elemanı ambulans sürücüsü, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi.

Bu kadrolara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları ise şöyle.

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların tüm kadrolar için ortak başvuru koşulların yanında her kadro için özel olan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

18 yaşını tamamlamış olmak. 36 yaşından gün almamış olmak.  Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

KPSS Şartı;

* Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;

a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

BAŞVURULARDA DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR?

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların başvuru sırasında sorun yaşamamaları için dikkat etmeleri gereken noktalar bulunuyor. İlan edilen tüm koşulları sağlamaları istenen adayların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta genel ve özel şartlarını sağlamaları ve kendilerine ait bu bilgileri İŞKUR’un sistemine girmiş olmaları noktasında.  

Bunun dışında adayların yaş şartına da dikkat etmeleri gerekiyor. Yaş şartını sağlamayan adaylara sistem başvuru esnasında hata raporu verecektir. Ayrıca eğitim bilgileri alım yapılacak kadroyla eşlemeyen adayların da başvurularında hata oluşacaktır. Adayların kendilerine ait bilgileri İŞKUR sistemine eksiksiz girmeleri gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR’un internet sitesi üzerinden elektronik olarak gerçekleştirecekler. Başvurularda sorun yaşayan adaylar İŞKUR Müdürlüklerinden yardım alabilirler. 

Sağlık Bakanlığı personel alım detayları için TIKLAYINIZ

Kamuya memur alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir