Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı Başasistan Alımı İçin İlan Yayımladı

Sağlık Bakanlığı Eğitim, Sertifikasyon ve Tescil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bir duyuru yayımlarak Başsistan alımı yapılacağını duyurdu. 

Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Başasistanlık kadrolarına yapılacak olan personel alımlarının sınav usulü yapılacağını duyuran Sağlık Bakanlığı bu alımlara dair başvuru şartlarını yayımladı. 

Başvuru şartlarına ek olarak Başasistanlık başvurularının nasıl yapılacağını da ilan eden Sağlık Bakanlığı’nın bu ilanını sizlerle paylaşıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN YENİ İLAN

Sağlık Bakanlığı Eğitim, Sertifikasyon ve Tescil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın yayımladığı duyuru metninde; Türkiye geneli çok sayıda hastanede onlarca Başasistan alımı planlaması yapıldığını duyurdu. 

Bu kadro için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşullarının olduğunu ilan eden Sağlık Bakanlığı bu alımlara dair şu koşulları yayımladı. 

Başvuru Şartları

Başasistan alımı için Sağlık Bakanlığı’ndan yayımlanan personel alım ilanında başvuru şartları maddeler halinde yayımlandı. Bu maddeleri olduğu haliyle sizlerle paylaşıyoruz. 

* Başvurduğu dalda uzman olmak, Kamu görevlileri için terfiine engel hali bulunmamak,

* Açıktan bu kadrolara atanacaklar için 657 sayılı Devlet Memuru Kanununa göre engel hali bulunmamak,

* Başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamaya 180 günden az süre kalmış olmak, İngilizce, Almanca, Fransızca dil sınavlarından herhangi birinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından belge teslim tarihi itibariyle son beş yıl içinde 100 üzerinden 60 ve üzeri puan almış olmak, 

Adayların bu başvuru koşullarının yanı sıra ayrıca bilimsel çalışma alanında aşağıda yer alan şartlardan en az birini sağlamaları gerekiyor. 

Türk Tıp Dizininde kayıtlı dergilerde yayımlanmış, ikisi birinci isim olmak üzere en az üç orijinal araştırma makalesi bulunmak,

SCI (Science Citation Index), SCI-E (Science Citation Index – Expanded), SSCI (Social Science Citation Index) veya AHCI (Arts and Humanites Citation Index) indeksine kayıtlı dergilerde yayımlanmış birinci isim en az bir orijinal araştırma makalesi bulunmak,

SCI (Science Citation Index), SCI-E (Science Citation Index – Expanded), SSCI (Social Science Citation Index) veya AHCI (Arts and Humanites Citation Index) indeksine kayıtlı dergilerde yayımlanmış ikisi orijinal araştırma makalesi olmak üzere en az üç yayını bulunmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adaylar başvurularını ilan metninde yer alan başvuru evraklarını derleyip Sağlık Bakanlığı’nın ilgili kurumuna ulaştırmak suretiyle yapacaklar. Başvuru işlemleri Başasistanlık sınav ücretinin ilgili bankaya yatırılması ile tamamlanacak. 

İlan için Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir