Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı’dan 6 Bin 409 Personel Alımı Kura Sonuçları Hakkında Duyuru

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzeriden İŞKUR aracılığıyla alımı gerçekleştirilecek olan personel alımlarına dair bir duyuru yayımladı. Söz konusu duyuruda KPSS’siz olarak gerçekleştirilecek alımlarda uygulanacak olan kura işlemleri kapsamında yapılacaklara dair bilgi verildi. 

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca adayların kura sonuçlarını  nasıl ve ne zaman öğrenebilecekleri açıklandı. İşte o duyuru

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN YAYIMLANAN DUYURU

Sağlık Bakanlığı’nın 6 bin 409 personel alımı kura sonuçlarına dair yayımlamış olduğu duyuru metni,

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında ihtiyaç duyulan sürekli işçi istihdamı için İşkur üzerinden başvurular alınmıştır. Bakanlığımızca kura usulü ile yerleştirme işleminin yapılması için Kura usulune tabi taleplerden;

Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, Elektrikçi (Genel), Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Klinik Destek Elemanı (Hastane), Şoför (Yolcu Taşıma), Veri Giriş Kontrol İşletmeni ve Yardımcı Klinik Elemanı (Diş) mesleklerine ilişkin 5037 sürekli işçi alımı için İŞKUR’un gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle münhal kadronun dört katı asil dört katı yedek noter huzurunda kura ile belirlenecektir.

Kura, 15 Ocak 2019 Salı günü gerçekleştirilecektir. Katılımcılar, Kura sonuçlarını aynı gün saat 20.00’ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir. Not: Başvuru sayısının çokluğu sebebiyle kuraya katılımcı alınmayacaktır.

 

Kura Sonuçları Açıklanır Açıklanmaz Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir