Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı Danışman ve KPSS’siz Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Sağlık Bakanlığı iki farklı personel alım ilanı yayımladı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan tüm ayrıntıları detayları ile sizlere aktrıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI DANIŞMAN ALIM İLANI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Danışman alım ilanı bakanlığın kendisine ait internet sitesi üzerinden adaylara duyuruldu. 

Sağlık Bakanlığı yayımladığı bu ilanında Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesine bir proje kapsamında 21 Danışman alımı yapılacağını bildirdi. İlana göre alımlar KPSS şartı olmadan yapılacak.

Farklı branşlardan yapılacak alımlarda yer alan pozisyonlar şunlar; İş Analisti, İş Zekası Geliştirme Danışmanı, Karar Destek Uzmanı, Kıdemli Yazılım Mimarı, Veri Kalitesi, Test ve Analiz Uzmanı, Veri Tabanı Danışmanı, Yapay Zeka Uzmanı, Yazılım Geliştirme Danışmanı, Yazılım Test Personeli. 

İlanlarda öne çıkan başvuru koşulu ise dil şartı. Bakanlık ilana başvuruda bulunacak adayların İyi düzeyde İngilizce konuşma, okuma ve yazma becerisine sahip olmasını istiyor. İlanlarda ayrıca deneyim şartı da mevcut. 

SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan Sözleşmeli Personel alım ilanı KPSS şartsız yapılacak. İsteyen adaylar KPSS puanı bildirecek ve başvurusunu KPSS puanıyla yapılacak. KPSS puanı olmayan yada bildirmeyen adayların KPSS puanı 70 olarak kabul edilecek. 

Sağlık Bakanlığı bu KPSS şartıyla 24 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar bilişim personeli kadrosuna olacak farklı branşlarda gerçekleştirilecek. İlana göre bakanlık şu branşlarda sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak. Net Yazılım Uzmanı, Java Yazılım Uzmanı, Veri Tabanı Uzmanı, Oracle Veri Tabanı Uzmanı, Veri Tabanı ve Orta Katman Uzmanı, Sistem ve Ağ Güvenliği Uzmanı, 

İlanda öğrenim şartı ön plana çıkıyor. O koşul; Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak. 

İLAN DETAYLARI

Söz konusu bu iki alım ilanı için başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilan metinlerine ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Danışman Alım İlanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir