Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu 12 Bin Personel Alım İlanı Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alım ilanı yayımlandı. Uzun zamandır merakla beklenen Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alım ilanı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında adaylara duyuruldu. 

Sağlık Bakanlığı’nca yayımlanan ilan metninde alımlara dair şu ifadeler kullanıldı. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili hükümleri  i kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI KADROLARI

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında 12 bin kişilik alım yapılacak. ÖSYM aracılığıyla gerçekleştirilecek memur alımlarında bakanlık tarafından açıklanan kadro ve kontenjanlar şu şekilde;

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanında 7 bin 165 lisans mezunu, 2 bin 592 önlisans mezunu ve 2 bin 243 lise mezunu personel alımı yapılacak.

Bakanlık ilanında yer alan bazı kadrolar ve kontenjanlar şu şekilde, Lisans mezunu 1000 Hemşire, Lisans mezunu 5000 Hemşire, Lise mezunu 1835 Hemşire, Fizyoterapist kadrosuna 400 personel, Önlisans mezunu 807 İlke ve acil yardım Teknikeri,  

Kadro ve Kontenjan Çizelgesi

TERCİHLER NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı’ndan yayımlanan ilan metninde adaylaırn tercih işlemlerini 7 Ağustos ile 21 Ağustos tarihine kadar yapılacak. Tercih işlemleri ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girilerel elektronik olarak yapılacak. Ayrıca bakanlık posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listelerinin geçerli olmayacağını duyurdu. 

Bazı Kadrolar Şahsen Başvuru Yapacak

Sağlık Bakanlığı’nın ilan metninde yer alan bilgilere göre bazı kadrolar başvurularını elden yapacaklar. Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ve Sağlık Fizikçisi pozisyonlarını tercih edecek adaylar için yapılan açıklama; bu kadrolar için başvuru yapacak adayların 19 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerektiği ilan edildi. 

Sağlık Bakanlığı ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir