Personel Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS 60, 70 Puan Şartıyla Devlet Memuru Alacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 15 Kasım 2019 tarihinde yayımlanan ilan kılavuzu ile KPSS 60 puanla 14 devlet memur alımı yapılacağı ilan edildi. Başvuru tarihleri 25 Kasım 2019 ile 5 Aralık 2019 duyuruldu.

KILAVUZDA BELİRTİLEN KADROLAR ŞÖYLE…

Bilgisayar Mühendisi Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu olmak. İzmir 1 kişi.

Makine Mühendisi Fakültelerin Makine Mühendisliği bölümü mezunu olmak. İzmir 1 kişi.

Uluslararası ilişkiler ve Andlaşmalar Uzmanı Fakültelerin Uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (B) seviyesinde ingilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmis olmak. Ankara 1 kişi.

Tercüman İngilizce Fakültelerin; ingiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık (ingilizce) veya Çeviribilim (ingilizce) bölümlerinin birinden mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (B) seviyesinde ingilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak. Ankara 1 kişi.

Mali isler Uzmanı Fakültelerin Maliye bölümü mezunu olmak. İzmir 1 kişi.

Uzman Fakültelerin Kamu Yönetimi bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde ingilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak. Ankara 1 kişi.

Uzman Fakültelerin Kamu Yönetimi bölümü mezunu olmak. Mersin 1 kişi.

Protokol Uzmanı Fakültelerin Halkla ilişkiler ve Tanıtım veya Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (B) seviyesinde ingilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS esdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak. İstanbul 1 kişi.

Onarım işlem Uzmanı Fakültelerin işletme bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde ingilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak. Ankara 1 kişi.

Personel işlemleri Uzmanı Fakültelerin Kamu Yönetimi, işletme, iktisat veya Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri bölümü mezunu olmak. Ankara 1 kişi.

Meslek içi Eğitim işlemleri Uzmanı Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi, Eğitim Yönetimi ve Planlaması, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, Eğitim Yönetimi ve Denetçiliği bölümlerinden yüksek lisans yapmış olmak. Ankara 1 kişi.

İstatistikçi Fakültelerin; istatistik, istatistik ve Bilgisayar Bilimleri veya Matematik ve istatistik bölümü mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde ingilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak. İstanbul 2 kişi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 14 devlet memur alımı kılavuzu için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir