Personel Alımı

Şehir Şehir Kurum Kurum KPSS Şartsız Devlet Memuru Alım İlanları

Kamu kurumları tarafından KPSS şartı olmadan yayımlanan personel alım duyurularında 4 kurumun ilanı için başvuru süreci devam ediyor. 

Bu ilanlarda çeşitli kadrolarda KPSS’siz memur alımları olacağı adaylara duyuruldu. Kamuilanlari.com olarak bizlerde halen başvuru süreci devam eden KPSS’siz memur alımlarını ele aldık. 

* KPSS şartsız memur alımı yapacağını ilan eden kamu kurumları

* KPSS’siz ilan edilen memur alımlarının hangi kadrolarda olacağı

* İlan metinlerinde yer alan başvuru şartları ve başvuru detayları

Tüm bu konu başlıklarını tek tek yanıtlıyoruz. İşte Ağustos 2019 sonu itibariyle devam eden KPSS’siz personel alım ilanları. 

KPSS’SİZ MEMUR ALIMI YAPACAĞINI DUYURAN KURUMLAR

Bilindiği üzere memur alım ilanları adaylara Türkiye İş Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Basın İlan Kurumu ve Resmi Gazete üzerinden duyuruluyor. Bu platformların yanında ilanlar ayrıca alım yapacak kamu kurumunun internet sitesi üzerinden adaylara ilan ediliyor. 

Bu farklı alanlarda yayımlanan personel alım ilanlarını Kamuilanlari.com olarak yakından takip ediyoruz. Bu çerçevede son dönemlerde yayımlanan ilanlardan bazıları KPSS şartsız olarak adaylara duyuruldu. Bu ilanları yayımlayan kurumlar ise şunlar;

* Kayseri Erciyes Üniversitesi

* Dışişleri Bakanlığı

* Adalet Bakanlığı 

* TÜBİTAK

KADRO VE KONTENJANLAR

Yukarıda yer alan 4 kamu kurumu tarafından ilan edilen personel alımlarıyla toplam 5 bin 28 personel alımı yapılacak. Bu 5030 kişilik alımların tamamı da KPSS şartsız gerçekleştirilecek. Peki kurumlar hangi kadrolarda personel alımı yapacaklar. İşte kadro kontenjan detayları;

Kayseri Erciyes Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından KPSS’siz canlı model alımı yapacak. Alım yapılacak personel sayısı 2 olarak açıklandı. 

Dışişleri Bakanlığı 41 yaşından büyük olmamak kaydıyla lise mezunu ve KPSS’siz sekreter alımı yapacak. İlanda yabancı dil şartı bulunuyor. 

TÜBİTAK farklı branşlarda kamu personeli alımı yapacak. Alımlar lisans düzeyinden KPSS’siz olacak. İstihdam edilecek personel 25.

Adalet Bakanlığı personel alım ilanında 5 bin Arabulucu alımı yapılacak. Çeşitli özel şartlar altında yayımlanan ilana KPSS’siz başvuru yapılabilecek. 

BAŞVURU ESASLARI

Kayseri Erciyes Üniversitesi, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru süreci halen devam etmekte. Bu ilanların bazılarına elektronik başvuru ile başvuru yapılacakken bazıları şahsen ve evrak teslim etmek suretiyle yapılacak. 

KPSS’siz Kayseri Erciyes Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS’siz Dışişleri Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS’siz Adalet Bakanlığı  ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS’siz TÜBİTAK  ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir