Personel Alımı

Şehir Şehir Meslek Meslek KPSS Şartsız Belediye Personeli Alım İlanları

Belediyeler çeşitli platformlar üzerinden yayınladıkları duyurular ile ilgili birimlerinde personel alımı yapacaklarını ilan ediyorlar. 

Bu kapsamda bu ilanları siz okuyucularımızla düzenli olarak buluşturuyoruz. Bu kapsamda baydamdan sonra personel alımı için ilan yayımlayan belediyelerin listesini sizler için derledik. 

İşte yeni hafta başı itibariyle başvuru kabul edecek olan belediye personeli alım ilanları. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Yayımladıkları ilanlar ile belediye personeli alımı yapacağını duyuran çok sayıda belediye başkanlığı bulunuyor. Bu ilanlar hem memur personel, hem idari personel hemde belediye işçisi kadrolarında personel alımları yapılacağı duyuruldu. 

En az okur yazar seviyesinde ve ilköğretim mezunu adaylar arasından belediye işçisi alım ilanı yayımlayan belediyeler lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından memur alımları yapıyorlar. 

Bu çerçevede güncel alım yapacak belediyeler listesi şu şekilde;

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Haberimizin başında belittiğimiz gibi söz konusu personel alımları çok sayıda il ve ilçe için yayımlanmış halde. İşte halen başvuru süreci devam eden ilanlaırn olduğu o liste,

Aydın, Muğla, İzmir, Isparta, Manisa, Erzurum, İstanbul, Gümüşhane, Çanakkale, Zonguldak, Trabzon, Balıkesir, Eskişehir, Kırıkkale, Adana, Kastamonu, Iğdır, Çorum, Ankara, Yaloova, Afyonkarahisa, Düzce

Toplam 22 farklı şehirde yapılacak personel alımları ayrıca çok sayıda ilçede de yapılacak. Bu kapsamda yukarıda yer alan bazı iller için birden fazla personel alım ilanı bulunuyor. 

KİMLER BELEDİYE PERSONELİ OLABİLİR?

Genel ifadelerle adaylardan talep edilen özellikler ve başvuru koşulları;

Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak. Bu şartın dışında adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak diğer koşullar. 

MEMUR VE İŞÇİ KADROLARI

Belediye personeli alım ilanlarında yer alan memur ve işçi kadroları genel olarak şu şekilde;

Okuryazar ve İlköğretim Mezunları İçin

Beden işçisi, hasta bakım personeli, büro işçisi, temizlik işçisi, iş makinesi sürücüleri, inşaat işçisi büro işçisi, hizmetli, ofis, sağlık işçisi,  destek personeli, çöp toplama işçisi, ev temizlik personeli, sahada çalışacak işçi kadroları.

Lise, Önlisans ve Lisans Kadroları

Düz memur, tahsildar, idari işler memuru, teknik personel, mühendis, sağlık memurları, tekniker, teknisyen, şoför, danışma memuru, büro memuru, eğitmenler, öğretmenler, halkla ilişkiler personeli, ofis personeli, güvennlik personeli, vezne memuru 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu ilanların tamamı için başvurular şahsen yapılacak. Adaylar ilan metinlerine ulaşacaklar burada yer alan genel ve özel şartları sağlayan adaylar daha sonra başvuru evraklarını toplayacaklar. 

İlan yayımlayan belediyenin belittiği adrese bu başvuru evraklarını teslim eden adaylar başvurularını bizzat yapmış olacaklar. 

Belediye Personeli alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir