Personel Alımı

SGK Başkanlığı 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı Alımı İçin İlana Çıktı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 400 personel alımı yapacağını ilan etti. SGK tarafından ilan edilen alımlara dair tüm bilinmesi gerekenleri Kamu İlanları olarak aktarıyoruz. 

SGK 400 PERSONEL ALIMI

Sosyal Güvenlik kurumu (SGK) Başkanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanında alımların tek bir kadrodan olacağı bilgisi verildi. Sınav usulü alım yapılacağı açıklanan personeller Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosuna yapılacak. Adaylar ilana başvurularını KPSS puan sıralaması esasına göre yapacaklar. 

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosu için yayımlanan personel alım ilanı için belirlenen başvuru koşulları;

Kadro Kontenjan Dağılımı

350 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı: En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kuramlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

50 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı: En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kuramlarının matematik, istatistik ve aktücrva bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek.

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK

SGK’nın Resmi Gazete üzerinden duyurduğu ilanda, adaylardan talep edilen KPSS, Öğrenim ve Diğer Koşullara dair ayrıntılı bilgi verildi. İşte o koşullar;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartlan taşımak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.

İlana başvurular için ayrıca güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması gerekiyor. 

KPSS Şartı:

SGK tarafından ilan edilen alımlarda başvuru için adaylardan 75 KPSS puanı talep ediliyor.

”ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P13, KPSS P23, KPSS P40, KPSS P42 ve KPSS P47 puan türünden 75 ve üzeri puan almış olmak.”

BAŞVURU SÜRECİ

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanına başvurular 10 Haziran tarihinde başlayacak. Bir hafta sürecek başvuru süreci 17 Haziran’da sona erecek. Adaylar bu süre zarfı içinde başvurularını e-Devlet portalı üzerinden elektronik olarak gerçekleştirecekler. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir