Personel Alımı

SGK Genel Müdürlüğü Farklı Mesleklerden 65 Kamu İşçisi Alımı Yapacağını İlan Etti

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kadrosunda eksik bulunan birimlere personel alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda kurum bünyesinde özel durumu olan adaylar arasından personel alımı yapılacağı bildirildi. 

SGK ilanında alımların engelli personel, eski hükümlü ve terörle mücadelede yaralanmış adaylar arasından personel alımı yapacağını duyurdu. 

Meslek Gruplarına göre yapılacak olan personel alım ilanında yer alan kadroları sizlerle paylaşıyoruz. 

SGK PERSONEL ALIM İLANI

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun İŞKUR üzerinden yayımladığı personel alım ilanında toplam 65 personel alımı yapacağını duyurdu. Alımların 61 kişilik kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürlüğü (Kamu Grubu) birimine yapılacak. 4 kişilik diğer alım ise Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü bünyesine yapılacak. 

Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan personel alımları iki kadroda olacak. Adaylar bu alımlarda Telefon Santrali Operatörü ve Temizlik İşçisi için başvuru yapabilecekler. 

Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürlüğü (Kamu Grubu) için yayımlanan personel alım ilanına başvurular ise şu kadrolardan olacak. Sıhhi Tesisatçı, Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Marangoz, Elektrikçi (Genel), Aşçı, Mobilya Döşeme İşçisi, Bahçıvan, Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Terzi.

BAŞVURU KOŞULLARI

SGK Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanı için ilan metninde adayların sağlamaları gereken koşul bildirildi. Bu koşullardan ilki vatandaşların kadrolar için belirlenen özel durumda olması. Bu şartların dışında yer alan diğer koşulları madde madde aşağıda aktarıyoruz. 

İşte SGK’nın başvurular için talep ettiği o koşullar;

Türk vatandaşı olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak. İlgili Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak). Adayların, talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olması. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir. Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

İLANLARA NASIL ULAŞACAKSINIZ?

Söz konusu personel alım ilanları haberimizin başında da belirttiğimiz gibi İŞKUR üzerinden yayımlandı. Adaylar ilanlara İŞKUR İş İlanları arama sayfası üzerinden ulaşacaklar. Yine başvurular İŞKUR’un internet sitesi üzerinden elektronik yada İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla şahsen yapılacak. 

İlanları İŞKUR’da Görüntülemek İsteyen Adaylar

İlanları İŞKUR’da görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden İŞKUR’un ilan arama sayfasına ulaşacaklar. Bu sayfa üzerinden İşyeri Unvanı Yazan Yere ”SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI(KAMU GRUBU)” yazıp arattıklarında tüm ilanlara ulaşabilirler.

İkinci yöntem ise aynı sayfada İşyeri Türü yazan yeri Kamu olarak seçip aratmak. Burada bulunan 6 sayfalık ilanlarda 4 ve 5. sayfalarda SGK Genel Müdürlüğüün alım duyuruları bulunuyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir