Personel Alımı

SGK, HSK ve DHMİ En Az Lise Mezunu 537 Devlet Memuru Alıyor

Devlet kurumlarında memur alım ilanı bekleyen adaylar için son günlerde 3 farklı kamu kurumu tarafından personel alım ilanı yayımlanmıştı. 

Bu ilanlarda çeşitli başvuru şartları ile memur alımları olacağı bilgisi verilirken bu üç kurum için alım yapılacak toplam sayı 537. 

537 DEVLET MEMURU ALIM İLANINA BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet memuru olmak isteyen adayların başvurularının kabul görmesi için talep edilen her koşula haiz olmaları gerekmekte. Kamu İlanları olarak bu başvuru koşullarını yayımlanan her ilan için detaylı bir şekilde sizlere paylaşıyoruz.

Bu çerçevede aşağıda kurumlara göre yayımlanan ilanlarda yer alan özel koşulların dışında kalan ve her adayın sağlaması gereken ortak koşulları sizlere aktarıyoruz.

DMK’da Yer Alan Ortak Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, DHMİ, SGK ve HSK tarafından belirlenen yaş şartını sağlamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir kurumdan emekli olmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle askerlik ile ilişiği bulunmamak, Görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak ve Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

İLANLARA DAİR AÇIK POZİSYON BİLGİLERİ

Söz konusu personel alım ilanlarında yer alan kadro kontenjan detaylarına göre;

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) 112 personel alımı yapacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 400 personel alımı yapacak.

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) 25 personel alımı yapacak.

SGK 400 PERSONEL ALIM İLANI

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alım ilanını kadrolu memur statüsünde yayımladı. Yayımlanan ilanda tek bir kadroda iki farklı branşta toplam 400 kamu personeli alımı olacağı bilgisi verildi. SGK personel alımlarının ilgili lisans bölümlerinden mezun ve KPSS’den en az 75 almış adaylar arasından Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosu için olacağını duyurdu.

DHMİ 112 PERSONEL ALIM İLANI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi personel alım ilanını personel alımlarını sözleşmeli personel alımı statüsünde yayımladı. İlanda iki kadroya toplam 112 personel alımı yapacağını açıklayan DHMİ Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü kadrolarına personel istihdam edecek. İlan için KPSS şartı en az 70 puana sahip olmak.

HSK 25 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yayımladığı ilanında uygulamalı ve sözlü sınav esasına göre 25 Büro Memuru alımı yapacağını duyurdu. İlana lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. İlan için adayların KPSS’den 70 puan almış olmaları isteniyor. 

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) persoenl alımı için TIKLAYINIZ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alımı için TIKLAYINIZ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alımı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir