Personel Alımı

SGK Müdürlükleri İl ve İlçe geneli KPSS Şartsız Kamu İşçisi Alımı Yapıyorlar

Türkiye geneli her şehirde faaliyet gösteren SGK İl Müdürlükleri bünyelerine personel alımları için ilanlar yayımladılar. Söz konusu bu ilanlarda çok sayıda pozisyonda kamu işçisi alımı yapılacağı ilan edildi. 

İlanlardan Engelli adaylar için, terörle mücadele kapsamında yararlanan ancak malul sayılmayan adaylar için, eski hükümlü adaylar için de personel alım ilanları bulunuyor. 

Söz konusu bu alım ilanlarını yayımlayan SGK Müdürlüklerinin bulundukları şehirler, alım yapacakları kadrolar ve başvuru şartlarına dair detaylar aşağıda. 

ALIM YAPACAK SGK İL MÜDÜRLÜKLERİ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlükleri tarafından yayımlanan personel alım ilanları adaylara Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Kamu Grubu Personel Alım İlanları sayfası üzerinden yayımlandı. 

İlanlara göre SGK İl Müdürlükleri için 5 farklı şehirde alımlar yapılacak. Alımların bazıları ilçe geneli bazıları ise il geneli olacak. 

Bu bilgiler ışığında alım yapacak SGK İl Müdürlüklerinin listesi şu şekilde,Samsun SGK İl Müdürlüğü, Antalya SGK İl Müdürlüğü, Bursa SGK İl Müdürlüğü, Manisa SGK İl Müdürlüğü, Tekirdağ SGK İl Müdürlüğü.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi söz konusu alımlar kamu işçisi kadrolarına yapılacak. Alımlarda en az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolar bulunurken ilanlarda KPSS şartı talep edilmiyor. 

İlan metinlerinde aktarılan bilgilere göre alımlar;

Telefon Santral Operatörü, Telefon Santral Operatörü, Mutfak Görevlisi, Temizlik Görevlisi, Bulaşıkçı (Stevard), Garson (Servis Elemanı), Beden İşçisi (Genel)(Beden İşçisi (Temizlik)) pozisyonlarından olacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İlanlar için adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel koşulların tamamına haiz olmaları gerekiyor. Bu genel koşulların yanı sıra bazı kadrolar için talep edilen öğrenim ve bazı kadrolar için istenen deneyim şartlarının da sağlanması gerekiyor. 

Genel ifadelerle adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları şunlar;

Başvuru yapacak olanların Türk vatandaşı olması, kadrolara göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olması, kamu haklarından mahrum olmaması, varsa deneyim şartını sağlaması, görevini yapmaya engel sağlık sorunları olmamsı, kurumların istediği yaş aralığında bulunlması, görevine engel sağlık sorunu olmaması, deneyim sertifika gibi özel şartların yerine getirilmesi ve güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması gerekiyor. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Söz konusu personel alım ilanlarına ulaşmak için İŞKUR İş İlanları Sayfası üzerinden arama yapmanız gerekiyor. Bunun için Kamuilanlari.com olarak aşağıda yer alan bağlantı üzerinden sayfaya girin. Açılan bölümde İşyeri Türü yazan kısmı bulun ve Kamu işaretleyerek Ara butonuna basın. 

İŞKUR İş İlanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir