Personel Alımı

SGK ve EGM İl Müdürlükleri Gibi Kamu Kurumlarına KPSS’li/KPSS’siz Personel Alınıyor

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza kamu kurumlarının tüm ilanlarını derliyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan Kamu Grubu personel alım ilanlarını derledik. 

Söz konusu ilanlarda normal vatandaşların yanı sıra, engelli vatandaşlar ve terörle mücadelede yaralanan vatandaşlar ile eski hükümlü vatandaşlar için ilanlar bulunuyor. 

Ayrıca ilanlar KPSS puan sıralaması esasına göre memur, KPSS şartsız memur ve KPSS şartsız kamu işçi kadrolarına yapılıyor. Tüm bu ilanları yayımlayan kamu kurumları ve ilanlara dair tüm ayrıntılar sizlerle.

ALIM YAPACAK KURUMLAR

Türkiye İş Kurumu Kamu Grubu Personel alım ilanları arasında yer alan alım duyuruları çok farklı kurumlarca ilan edildi. Ancak ilanlarda Sosyal Güvenlik İl Kurumları dikkat çekiyor. İşte ilan yayımlayan kamu kurumlarının listesi. 

Samsun Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, Kayacık Sulama Birliği Başkanlığı, Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, SGK Manisa İl Müdürlüğü, Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, TÜBİTAK-Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı(Kamu Grubu), Tüvasaş Türkiye Vagon San. A.Ş., Tercan Sulama Birliği, Aksaray Öğretmenevi Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İdari Ve Mali İşler Daire, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, Karataş Sulama Birliği Başkanlığı

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yukarıda yer alan kamu kurumlarının ilanlarını inceleyecek adayların en merak ettikleri konu boş kadrolar. İşte ilan metinlerinde yer alan o kadrolar ve detayları;

Telefon Santral Operatörü, Yer Gösterici (Sinema-Tiyatro), Makine Teknolojisi Teknisyeni, Su Taşıyıcı, Kapıcı-Kaloriferci, Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi, Şoför (Yolcu Taşıma), Aşçı, Mutfak Görevlisi, Bulaşıkçı (Stevard), Elektronik Teknisyeni, Raylı Sistemler Mekotronik Teknisyeni, Topoğraf(Diğer Topoğraflar), Motor Test Teknisyeni, Boyacı-Metal, Marangoz, Garson (Servis Elemanı), Beden İşçisi (Genel)(Beden İşçisi (Temizlik)), Aşçıbaşı, Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı)

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan kamu grubu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan tüm şartları sağlamaları gerekiyor. Bunun yanında alım yapılacak meslek grupları için belirlenen özel şartların da sağlanması gerekiyor. 

Bu başvuru koşulları genel ifadelerle şu şekilde,

Buna göre adayların Türk vatandaşı olması, kadrolara göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olması, kamu haklarından mahrum olmaması, varsa KPSS puan şartını sağlaması, görevini yapmaya engel sağlık sorunları olmamsı, kurumların istediği yaş aralığında bulunlması, görevine engel sağlık sorunu olmaması, deneyim sertifika gibi özel şartların yerine getirilmesi ve güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması gerekiyor. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi söz konusu alım ilanları İŞKUR’da adaylara duyuruldu. İlanlara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan adımları izleyerek ilanlara ulaşabilirler. 

* Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın

* Açılan sayfada İşyeri Türü yazan yeri bulun ve Kamu olarak işaretleyin.

* Başka bir alanı doldurmadan Ara butonuna basın. Tüm ilanlar karşınıza çıkacaktır. 

İŞKUR İş İlanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir