Personel Alımı

SGK’ya KPSS’siz DHMİ’ye En Az 70 KPSS Puanıyla Personel Alımı Yapıyor

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanları arasında SGK ve DHMİ içinde ilanlar bulunuyor. 

Bu kurumlar yayımladıkları ilanlar ile farklı kadrolarda görevlendirmek üzere personel alımı gerçekleştirecekler. KPSS’siz ve KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan alımlara ilişkin ayrıntılar sizlerle. 

DHMİ 70 KPSS İLE PERSONEL ALIM İLANI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alım ilanını Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile adaylara iletti. 

DPB’de yayımlanan personel alım ilanında dikkat çeken ilk koşul ise KPSS şartı oldu. İlana geçerlilik süresi devam eden KPSS’den en az 70 puan almış olan adayların başvuru yapabileceği bildirildi. İlanda yer alan diğer bir özel koşul ise ilana lisans düzeyinden eğitim veren okullardan mezun olan adayların başvuru yapabilmesi.

Bu koşulların dışında kurum ilanda, havacılık alanında görevlendirilecek personel kadrosu için mesleki özel şartlar yayımlandı. Bu şartlar sertifika, YDS ve sağlık konuları ile ilgili alanlarda oldu. 

Bu Şartları Sağlayan Adaylar

İlanda yer alan genel ve özel şartları sağlayan adaylar 112 personel alımı için başvurularını DHMİ’ye bildirebilecekler. Kurum gerekli şartların sağlanması kapsamında  Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alımı yapacak. 

SGK KPSS ŞARTSIZ PERSONEL ALIM İLANI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alım ilanını kurumsal internet sitesi üzerinden adaylara duyurdu. Bu çerçevede tek bir kadroda personel alımı yapacağını ilan eden kurum, bu kadro için talep edilen şartları da yayımlandı.

SGK personel alımlarının Türkiye ve AB arasında yürütülen “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” çerçevesinde yapılacağını duyurdu.

Bu projede yer alan destek ekibi bünyesinde görevledirilecek olan personel alım ilanına ise Üniversitelerin iletişim fakülteleri veya diğer fakülteler altındaki iletişim ile ilgili bölümlerden mezun olan adayların başvuru yapabileceğini duyurdu. İlanda göze çarpan en önemli koşullardan birisi ise deneyim şartı. Kurum adayların en az 2 yıl deneyimli olmasını istiyor.

Bu Şartları Sağlayan Adaylar

Söz konusu başvuru şartlarına haiz olan adaylar başvurularını  İletişim ve Görünürlük Uzmanı (Merkez Destek Ekibi) pozisyonu için SGK’ya bildirebilirler. 

İLAN METİNLERİ İÇİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan ilan metinlerini incelemek için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıları kullanabilirsiniz.

DHMİ 70 KPSS puanıyla personel alım ilan metni için TIKLAYINIZ

SGK KPSS Şartsız personel alım ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir